Przyczyny zablokowania Kanału Sueskiego

i

Autor: AP Przyczyny zablokowania Kanału Sueskiego

Wiadomo, co było przyczyna zablokowania Kanału Sueskiego! Zarząd Kanału podał informację

2021-04-02 16:43

Przedstawiciele Zarządu Kanału Sueskiego postanowili poinformować opinię publiczną, co mogło być potencjalną przyczyną niedawnego zablokowania kanału przez kontenerowiec Ever Given. Statek, który osiadł na mieliźnie, wstrzymał ruch w przesmyku na niemal tydzień. Stało się tak najprawdopodobniej z powodu błędnego manewru, który zarządził kapitan jednostki.

- Nieodpowiedni manewr zbiegł się w czasie z burzą piaskową i silnym wiatrem (…), co doprowadziło do utraty widoczności i utknięcia statku na mieliźnie, choć czynniki pogodowe nie były w pełni odpowiedzialne za wypadek - poinformowali przedstawiciele Zarządu Kanału Sueskiego

Czytaj też: Obowiązkowy SPIS POWSZECHNY 2021. Kto chce się wymigać, zapłaci karę!

Kontenerowiec Ever Given osiadł na mieliźnie na Kanale Sueskim 23 marca. Po niecałym tygodniu, 29 marca, na jego pokład weszli śledczy, aby zbadać przyczynę wypadku i ocenić, czy jednostka nie ma żadnych uszkodzeń. Łącznie na Kanale zablokowane zostały 422 statki, w tym kontenerowce.

Kanał Sueski: Przedstawiciele zarządu poinformowali, co mogło być przyczyną zablokowania kanału przez kontenerowiec Ever Given

Władze Egiptu zapowiedziały, że kraj może się domagać około 1 miliarda dolarów odszkodowania za straty poniesione z powodu zablokowania szlaku.

Szef Zarządu Kanału Sueskiego Osama Rabie powiedział agencji Nova, że Egipt będzie miał dwa nowe holowniki - jeden w tym miesiącu, a drugi w sierpniu. Planowany też jest zakup największej pogłębiarki na Bliskim Wschodzie i kolejnych pięciu chińskich holowników.

Zobacz również: Kryzys na rynku pracy. Koniec z zatrudnianiem pracowników! Będą ostre cięcia płac

Przez Kanał Sueski przepływa około 15 proc. światowego handlu, dla Egiptu szlak jest ważnym źródłem dochodów, z powodu jego zamknięcia kraj tracił 15 mln dolarów dziennie.

Super Raport 02.04 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Lewica, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski) Sedno Sprawy: Ks. Mirosław Bandos
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze