sklepy

i

Autor: Shutterstock

Wielkanoc 2023

Wielka Sobota 2023. Do której są otwarte sklepy?

2023-04-08 9:44

Wielka Sobota to ostatni dzień przed Wielkanocą, kiedy możemy zrobić większe zakupy. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny tj. 9 i 10 kwietnia, sklepy i galerie handlowe są zamknięte. Wielka Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast zgodnie z przepisami sklepy mogą być otwarte krócej niż w zwykły dzień. Sprawdź, do której są czynne sklepy w Wielką Sobotę.

Wielkanoc 2023. Jak długo są otwarte sklepy w Wielką Sobotę?

W dwa świąteczne dni Wielkanocy – 9 i 10 kwietnia obowiązuje zakaż handlu. Zakupów nie zrobimy w supermarketach i dyskontach, nieczynne będą galerie handlowe. Natomiast w Wielką Sobotę, 8 kwietnia, zgodnie z ustawą o zakazie handlu wszystkie sklepy będą otwarte krócej – maksymalnie do godz. 14. Jednak ze względów organizacyjnych, duże sklepy zwykle kończą pracę nieco wcześniej. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Wielka Sobota 2023 - jak czynne są duże sieci handlowe?

Biedronka do godz. 13.00

Kaufland do godz. 13.00

Lidl do godz. 13.00

Netto do godz. 13.00

Carrefour do godz. 13.00

Polomarket do godz. 13.00

Dino do godz. 13.30

Auchan do godz. 13.00

Jak czynna jest Żabka w Wielką Sobotę?

Ostatnie przed Wielkanocą zakupy najdłużej będziemy mogli zrobić w sklepach sieci Żabka. Zamknięcie tych placówek planowane jest na godzinę 14.00. Ale mniejsze sklepy oraz placówki działające na zasadzie franczyzy, tak jak Żabka, mogą być otwarte dłużej po tej godzinie, pod warunkiem, że pracę w sklepie podejmie właściciel lub członek rodziny. Godziny otwarcia mogą być różne, w zależności od decyzji franczyzobiorcy. Informacje o godzinach otwarcia są dostępne w poszczególnych placówkach oraz w aplikacji Żappka. Również na stronie www.zabka.pl będzie można sprawdzić, czy dany sklep jest otwarty.

Wielkanoc 2023 - gdzie zrobimy zakupy?

Otwarte nie tylko w Wielką Sobotę, ale także w okresie całych Świąt Wielkanocnych (Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny – 9 i 10 kwietnia) będą mniejsze sklepy, np. osiedlowe czy Żabki, pod warunkiem, że na pracę w tym dniu zdecyduje się właściciel sklepu. Oprócz tego w okresie Świąt otwarte mogą być również stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie, apteki oraz wybrane obiekty kultury, takie jak muzea czy kina.

Sonda
Zdarza Ci się robić zakupy w święta?
Tańczące z promocjami 06.04.2023
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze