Sklep, zakupy

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Jak czynne są sklepy w Boże Ciało?

Otwarte sklepy na Wielkanoc 2022. Sprawdź, godziny otwarcia

2022-04-16 7:12

Jak będą czynne sklepy na Wielkanoc? Wielkanoc świętujemy 17 i 18 kwietnia. W tym czasie, zgodnie z ustawą o zakazie handlu - supermarkety, dyskonty, hipermarkety i centra handlowe pozostaną zamknięte. W Wielką Sobotę sklepy będą czynne krócej, handel możliwy jest tylko do godziny 14. Dłużej otwarte mogą być sklepy osiedlowe, gdzie za ladą stanie właściciel.

Otwarte sklepy na Wielkanoc 2022

W dwa świąteczne dni – 17 i 18 kwietnia supermarkety, dyskonty, hipermarkety i centra handlowe będą wtedy zamknięte. W Wielką Sobotę handel możliwy jest tylko do godziny 14, ale większość sklepów będzie czynna do godz. 13. O tej godzinie zamkną się wszystkie placówki Biedronki, Lidla, Aldi, Netto, Kaufland czy Stokrotki. Wyjątkiem jest sieć Intermarche, gdzie sklepy będą otwarte do 14:00. W Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) obowiązuje zakaz handlu. Sklepy z reguły pozostają w tych dniach zamknięte, ale wyjątki mogą stanowić wybrane sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Carrefour Express czy inne mniejsze sklepy, w których pracować w tych dniach zdecyduje się sam właściciel. Otwarte mogą być również piekarnie, cukiernie i lodziarnie oraz działalność gastronomiczna, restauracje, kawiarnie oraz stacje benzynowe. Właściciel może jednak zrezygnować z prawa do otwarcia sklepu w Wielkanoc.

Tańczące z Promocjami 12.04.22

Żabka

Sklepy Żabka są prowadzone przez franczyzobiorców, którzy sami podejmują decyzję o otwarciu sklepu. Informacje o godzinach otwarcia są dostępne w poszczególnych placówkach oraz w aplikacji Żappka. Także na stronie www.zabka.pl będzie można sprawdzić, czy dany sklep będzie otwarty.

Sonda
Czy planujesz skromniejsze święta Wielkanocne?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze