Lidl

i

Autor: SHUTTERSTOCK Lidl

Wielkanoc 2022. Jak czynny jest Lidl? [GODZINY OTWARCIA]

2022-04-15 12:47

Wielkanoc w tym roku obchodzimy 17 i 18 kwietnia. Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w te świąteczne dni supermarkety, dyskonty, hipermarkety i centra handlowe pozostaną zamknięte. Nieczynne będą wszystkie sklepy sieci Lidl. Na zakupy do dyskontu możemy się wybrać dopiero we wtorek 19 kwietnia.

Wielkanoc 2022. Godziny otwarcia sklepów

W dwa świąteczne dni – 17 i 18 kwietnia supermarkety, dyskonty, hipermarkety i centra handlowe będą wtedy zamknięte. W Wielkanoc nie zrobimy zakupów w Lidlu, sklepy sieci otworzą się dopiero we wtorek 19.04.  Wielka Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast zgodnie z przepisami sklepy mogą być otwarte krócej niż w zwykły dzień. Handel w tym dniu możliwy jest tylko do godziny 14, ale większość sklepów będzie czynna do godz. 13. Tak pracują wszystkie sklepy sieci Lidl. W Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (18 kwietnia) zakupy możemy zrobić w wybranych sklepikach osiedlowych. Czynne są również wybrane Żabki, Lewiatany, Carrefour Express czy inne mniejsze sklepy, w których pracować w tych dniach zdecyduje się sam właściciel. Otwarte mogą być również piekarnie, cukiernie i lodziarnie oraz działalność gastronomiczna, restauracje, kawiarnie oraz stacje benzynowe. Właściciel może jednak zrezygnować z prawa do otwarcia sklepu w Wielkanoc.

Tańczące z Promocjami 12.04.22

Dłużej w Wielki Piątek

W Wielki Piątek (15 kwietnia) większość sklepów będzie pracować co najmniej do godz. 22 (Aldi, część sklepów Intermarche), niektóre do godz. 23 (Netto, Żabka, Lidl, w którym zostaną wydłużone godziny otwarcia), a nawet do północy (Kaufland czy wybrane Biedronki).

Sonda
Czy z powodu inflacji ograniczysz wydatki przed świętami?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze