65-lecie Totalizatora Sportowego. Wielkie chwile z największym mecenasem polskiego sportu i kultury

i

Autor: Materiały Promocyjne

Wielki konkurs z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego

2021-03-01 14:43

Startuje ogólnopolski konkurs na plakat z okazji Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego. Startować może każdy – profesjonalni twórcy i amatorzy interesujący się grafiką użytkową. Można także podziwiać galerię archiwalnych plakatów, które towarzyszyły działalności Totalizatora od 1956 r.

Totalizator Sportowy swoją działalność rozpoczął 25 stycznia 1956 r. Niemal od początku istnienia współpracował z wybitnymi polskimi grafikami, których projekty pojawiły się na plakatach będących wówczas jedną z form komunikacji z klientami. Autorem pierwszego plakatu z 1956 r. był Konstanty Maria Sopoćko. Część z archiwalnych plakatów można podziwiać także w poświęconej im galerii, która znajduje się na jubileuszowej stronie: www.wielkiechwile.pl/plakaty.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Totalizator Sportowy grają razem dla polskiej kultury już od kilkudziesięciu lat. Wspólnie wspieramy dziedzictwo kulturowe Polski, a także podtrzymujemy artystyczne tradycje – do takich należy sztuka polskiego plakatu, która wciąż jest obecna w Totalizatorze Sportowym – podkreśla prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Dlatego właśnie plakat ma uczcić 65. rocznicę powstania Totalizatora. Konkurs spółka organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej.

Mamy nadzieję, że bogata historia i działalność Totalizatora Sportowego uwolnią kreatywność twórców, a zwycięski plakat pozostawi kolejny ważny ślad wielkiej chwili w naszej pamięci – mówi Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób fizycznych zamieszkałych w Polsce, w szczególności do profesjonalnych projektantów,  ale także do osób interesujących się projektowaniem graficznym.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie twórczego i kreatywnego projektu plakatu, który ukaże niezwykły dotychczasowy dorobek Totalizatora Sportowego, a ponadto wniesie nowe i świeże spojrzenie na rolę i wagę, jaką Totalizator Sportowy od 65 lat pełni w społeczeństwie. Każdy uczestnik może do 5 kwietnia 2021 r. zgłosić do konkursu maksymalnie trzy prace. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Edgar Bąk, Marcin Władyka, Magdalena Kopka-Wojciechowska, Kacper Sakowicz, Lena Pianovska i Bożena Cichecka.

Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 9 tys. zł, drugiego – 7 tys. zł, trzeciego – 5 tys. zł. Przyznane zostaną również cztery wyróżnienia w wysokości 500 zł, z czego jedno będzie nagrodą publiczności.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy konkursu dostępne są na: www.totalizator.stgu.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze