Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

i

Autor: Getty images Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

Wielki sukces loterii szczepionkowej. Przez dwa dni zgłosiło się ponad milion Polaków!

2021-07-02 20:42

W ciągu niespełna dwóch dni do Loterii Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się już ponad milion osób. W loterii można wygrać pieniądze, samochody czy hulajnogi. Trzeba tylko wykonać pełne szczepienie przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce i zarejestrować się do do 30 września

Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszyła 1 lipca. Już zgłosiło się do niej ponad milion Polaków. Taką wiadomość przekazał pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk.

W loterii, która ma zachęcać szczepienia przeciw COVID-19. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

Aby wziąć udział w loterii, trzeba się zapisać. Można to zrobić:

* dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989;

* przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP;

* wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333

* zgłosić się do pobliskiego punktu szczepień.

Każdy uczestnik ma cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna. Wygrać można pieniądze, samochody, hulajnogi.

W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie sms-em. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

W piątek opublikowany i przekazany do uzgodnień został projekt rozporządzenia ministra finansów, zgodnie z którym nie będzie trzeba płacić podatku od nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, których jednorazowa wartość przekracza 2280 zł. Nagrody o mniejszej wartości nie podlegają opodatkowaniu z mocy ustawy o PIT.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy loteria Narodowego Programu Szczepień to dobry sposób na zachęcenie społeczeństwa do szczepień?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze