Credit Suisse

i

Autor: Shutterstock Credit Suisse

Restrukturyzacja Credit Suisse

Wielkie zwolnienia w znanym banku. Pracę straci nawet 9 tys. osób

2022-10-27 13:10

Kolejny bank i kolejna restrukturyzacja. Tym razem szwajcarski bank Credit Suisse zapowiedział szeroki plan naprawczy, aby postawić instytucję na nogi. Bank zaraportował stratę w wysokości aż 4 mld dol. w trzecim kwartale br. Credit Suisse do tej pory zatrudniał wielu pracowników, w tym także Polaków, jednak na skutek “wielkiej restrukturyzacji” nawet 9 tys. osobom grozi utrata pracy.

“Wielka restrukturyzacja” banku Credit Suisse

Od początku 2022 r. szwajcarski bank Credit Suisse odnotował stratę w wysokości 60 proc. Gwałtowne spadki finansowe, jak wzrosty kosztu ubezpieczenia oznaczały dla banku bankructwo. W trzecim kwartale zaraportowano stratę w wysokości 4 mld dolarów. Jak podaje agencja AFP, bank zamierza podjąć radykalne kroki i dokona restrukturyzacji instytucji. Będą cięte koszty oraz zostanie wzmocniony i kapitał. Credit Suisse ma w planie pozyskać kapitał w wysokości 4 mld franków szwajcarskich przez emisję nowych akcji inwestorom takim jak Saudi National Bank. 

9 tys. pracowników straci pracę, w tym Polacy

Restrukturyzacja banku Credit Suisse będzie się jednak wiązać ze zwolnieniami pracowników. Aż 9 tys. osób, w tym Polacy, straci pracę. Na szczęście restrukturyzacja nie będzie rzutować na polski sektor finansowy, z racji tego, że nie ma w Polsce banków Credit Suisse. Z pracą pożegna się natomiast wielu Polaków we Wrocławiu i Warszawie, gdzie funkcjonują biura banku. Łącznie pracuje tam 6,1 tys. osób. Specjalizują się m.in. w technologii, zarządzeniem kadrami czy ryzykiem. Bank Credit Suisse ma swoją siedzibę w Zurychu, w Szwajcarii, a data założenia przypada na 1856 rok.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji bankowych?
Pieniądze to nie wszystko Ireneusz Dąbrowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze