Tani prąd dla przedsiębiorców

i

Autor: GettyImages Tani prąd dla przedsiębiorców - jak złożyć wniosek

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o zamrożenie cen prądu dla firm i samorządów. Jak złożyć w PGE, Tauron i ENEA? [INSTRUKCJA]

2022-11-30 10:49

To już ostatni dzień składania wniosków o zamrożenie cen prądu! W 2023 roku tani prąd będą miały tylko te firmy, które złożą oświadczenie, w którym zadeklarują, że przysługuje im maksymalna stawka za prąd wysokości 785 zł/MWh. Oświadczenie należy złożyć do dostawców prądu, tj. PGE, TAURON i ENEA. Tłumaczymy, które firmy mogą złożyć wniosek oraz jak należy go złożyć.

Kto może korzystać z zamrożenia cen prądu?

Z maksymalnych cen prądu skorzystać mogą mikroprzedsiębiorcy, osoby prowadzące jednoosobową działalność osobową, mali i średni przedsiębiorcy, szkoły, szpitale, spółki komunalne, gminy, spółki jawne z. o. o., spółki akcyjne które nie należą do grupy mikro, małych i średnich firm, a zatrudniają średniorocznie do 250 pracowników, a ich obrót netto nie przekracza 50 mln euro.

Zamrożenie cen prądu Tauron. Wniosek można składać elektronicznie

Tauron zaoferował swoim klientom możliwość złożenia wniosku elektronicznie, za pomocą skanu lub zdjęcia. 

- Klienci TAURONA, którzy skorzystają z tej możliwości, powinni wysłać oświadczenie na adres ceny@tauron.pl. Przypominamy jednak, że musi być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (certyfikat z e-Dowodu - czytamy w komunikacie firmy.

Jeśli uprawniony nie chce korzystać z drogi cyfrowej, może wysłać go pocztą na adres TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. ul. Lwowska 23, 40-389 Katowice lub osobiście w punkcie obsługi TAURON.

Zamrożenie cen prądu PGE. Wniosek w formie oświadczenia

Oświadczenie o skorzystaniu z tańszego prądu można złożyć w PGE poprzez adres mailowy serwis@gkpge.pl, ePUAP (Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej), pocztą na adres GE Obrót S.A. ul. 8-go Marca 6, 35-959 Rzeszów lub w osobiście w stacjonarnych Biurach Klienta PGE Obrót.

Zamrożenie cen prądu ENEA. Wniosek na maila i pocztą

ENEA pozwala na złożenie wniosku elektronicznie na adres ustawa@enea.pl pod warunkiem wcześniejszego wypełniania oświadczenia i podpisania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub przez system Elektronicznego Biura Obsługi Klienta.

Ponadto dalej istnieje możliwość złożenia wniosku w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta, pocztą na kopercie "Oświadczenie" na na adres Enea S.A., ul. Górecka 1, 60-201 Poznań, lub adres, który mamy zawarty w umowie.

Oświadczenie o tańszy prąd

WZÓR OŚWIADCZENIA O ZAMROŻENIU CEN PRĄD: możemy pobrać w tym miejscu.

Jeśli przedsiębiorcy nie złożą wniosku o uprawnieniu do skorzystania z niższych cen prądu do 30 listopada, już w grudniu zapłacą wyższe stawki. Zgłoszenie dokumentu po terminie będzie skutkować tym, że niższe ceny prądu zapłacimy dopiero miesiąc po złożeniu oświadczenia (czyli jeśli złożymy je w grudniu, tańszy prąd będziemy mieli w styczniu). Wielu przedsiębiorców sądzi, że to właśnie od przyszłego roku będą obowiązywać niższe stawki, tymczasem można z nich skorzystać już w ostatnim miesiącu 2022 roku.

Maksymalna cena prądu skutkuje tym, że na naszych rachunkach zapłacimy maksymalnie 785 zł za MWh, czyli 79 groszy za kWh zamiast 2 zł. Z osłony mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, czyli zarówno małe spółki z o. o. z KRS, jak i te zarejestrowane w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Do mikroprzedsiębiorców zaliczają się spółki które zatrudniają średniorocznie nie więcej niż 10 osób, a jej obroty lub aktywa nie przekraczają 2 mln euro za dwa lata wstecz.

Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Sonda
Czy obawiasz się coraz wyższych rachunków za prąd?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze