Wody Polskie

i

Autor: ARKADIUSZ ZIÓŁEK/East News Wody Polskie

Katastrofa na Odrze

Wody Polskie mają nowego prezesa. Krzysztof Woś zastąpił zdymisjonowanego Przemysława Dacę

2022-08-20 22:07

Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował w ubiegłym tygodniu szefa Wód Polskich Przemysława Dacę. Od 17 sierpnia pełniącym obowiązki prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie został Krzysztof Woś - poinformowały Wody Polskie.

Krzysztof Woś p.o. prezesa Wód Polskich

Jak przekazało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW Wody Polskie) na swojej stronie internetowej, minister infrastruktury, którym jest Andrzej Adamczyk, "z dniem 17 sierpnia 2022 roku powierzył pełnienie obowiązków Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Panu Krzysztofowi Wosiowi".

Zobacz też: Truciciele w Polsce pozostają bezkarni. Czy kary za zanieczyszczanie środowiska zostaną zaostrzone?

Woś jest absolwentem Technikum Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Wydziału Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego - wskazano. Dodano, że przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, wcześniej przez 20 lat pracował w administracji dróg wodnych. "Od ponad 20 lat jest też pracownikiem naukowo-dydaktycznym, początkowo Politechniki Szczecińskiej, a od 2005 roku Akademii Morskiej w Szczecinie" - zaznaczono. Od 2018 r. Woś pełnił funkcję zastępcy prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

Tańczące z Promocjami 18.08.22

Dymisja Przemysława Dacy

12 sierpnie premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zdecydował o natychmiastowej dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. Podkreślił, że "sprawę zatrucia Odry traktuje z najwyższym priorytetem". Jak dodał, "sytuacji, z którą mamy do czynienia, w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale z pewnością reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej". "W związku z tym podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji: szefa Wód Polskich Przemysława Dacy, szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka" - poinformował wówczas Morawiecki.

Sonda
Czy zatrucie Odry to wina rządzących?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany