obliczenia, podatki

i

Autor: Pixabay obliczenia, podatki

Wycofywanie się z Polskiego Ładu. Firmy liczą na zmianę rozliczenia

2022-04-04 7:03

Rząd zapowiedział wycofanie się z Polskiego Ładu i nowe przepisy podatkowe od lipca 2022, które faktycznie będą "korzystne, lub neutralne" dla wszystkich Polaków. Przedsiębiorcy liczą, że usunięte zostaną również niekorzystne i utrudniające im prowadzenie działalności zmiany. Jak podaje "Rzeczpospolita", biznes chce znowu mieć możliwość wyboru formy opodatkowania.

Firmy liczą na wycofanie zmian rozliczeniowych z Polskiego Ładu

"Rzeczpospolita" podkreśla, że kolejna w tym roku zmiana podatkowa, tak jak ta, z której rząd się właśnie wycofuje, w błyskawicznym tempie przechodzi przez konsultacje społeczne. Do 2 kwietnia związkowcy i pracodawcy mieli przysłać swoje uwagi do noweli obniżającej PIT z 17 do 12 proc.

"W momencie, w którym mijał termin na dokonanie wyboru formy opodatkowania, nie dość, że nie były znane zmiany zaprezentowane w nowym projekcie, to także nie była znana podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne, która determinuje całkowitą wysokość obciążeń przedsiębiorców" – powiedział gazecie szef departamentu podatkowego Konfederacji Lewiatan Przemysław Pruszyński.

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: PiS podniesie podatki

Według "Rz", "biznes oczekuje uzupełnienia noweli o możliwość zmiany sposobu opodatkowania w tym roku, którzy musieli wybrać przed zmianą przepisów".

Sonda
Czy Polski Ład powinien być wycofany?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze