Ukraina. Hrywna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ukraina. Hrywna

Wymiana hrywny na złotówki. Jak wymienić pieniądze?

2022-03-18 11:49

Już w drugiej połowie przyszłego tygodnia ruszy program wymiany ukraińskiej waluty - hrywny na złotego. Narodowy Bank Polski podjął współpracę z PKO BP, w którego oddziałach będzie można wymienić do 10 000 hrywien dla jednej pełnoletniej osoby.

W związku ze znacznym napływem uchodźców wojennych z terytorium Ukrainy, przybywających do Rzeczpospolitej Polskiej z hrywnami (UAH) w formie gotówki, Narodowy Bank Polski prowadzi intensywne przygotowania umożliwiające zamianę hrywny na złotego" - podał NBP w oświadczeniu przekazanym PAP.Z informacji PKO BP wynika, że program wymiany ruszy nie wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

Te firmy wciąż wspierają Putina. Lista jest długa!

W tym celu Narodowy Bank Polski podjął współpracę z bankiem PKO Bank Polski SA, w którego oddziałach będą wymieniane wyłącznie banknoty o nominałach 100, 200, 500 i 1000 hrywien do łącznej kwoty 10 000 hrywien dla jednej pełnoletniej osoby. Kurs wymiany jest jeszcze ustalany ze stroną ukraińską. Hrywna jest oficjalną walutą Ukrainy. 1 hrywna jest równa 100 kopiejkom. Hrywna weszła do obiegu w 1996 podczas reform ekonomicznych, zastępując karbowańca. Kurs hrywny ukraińskiej wynosi aktualnie 0,138 zł.

Super Biznes Jacek Sasin
Sonda
Czy Ukraina powinna zostać przyjęta do Unii Europejskiej?
Najnowsze