PZU

i

Autor: www.pzu.pl

Wyniki, które przejdą do historii! PZU podsumowuje trzy kwartały 2019

2019-11-14 12:23

Pierwsze trzy kwartały 2019 roju przejdą do historii PZU jako rekordowe pod względem sprzedaży, która wyniosła 17,5 mld zł. Równocześnie wynik netto z działalności ubezpieczeniowej po trzech kwartałach na poziomie 1,99 mld zł jest najlepszy od pięciu lat.

Polski Zakład Ubezpieczeń ma powody do radości. Spółka osiągnęła jeden z najlepszych kwartalnych wyników w swojej historii. Efekty pracy zostały przedstawione podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Co to limit 30-krotności ZUS? Kogo dotkną zmiany?

Placówki diagnostyczne Tomma

Spółka PZU Zdrowie w trzecim kwartale 2019 roku przejęła ogólnopolską sieć placówek diagnostycznych Tomma, co zdecydowanie przyczyni się do łatwiejszego dostępu do badań diagnostycznych i profilaktyki.

Jak podkreśla prezes PZU Paweł Surówka, rekordowe wyniki są dowodem znakomitej kondycji finansowej Grupy PZU.

- (...) Osiągamy to, co założyliśmy i to mimo trudnego rynku, presji cenowej czy obciążeń regulacyjnych. Wysokość składki, którą zebraliśmy w ciągu trzech kwartałów tego roku, a która jest najwyższa w naszej historii, dowodzi zaufania ze strony klientów. Z kolei potwierdzeniem efektywności naszego działania jest poziom zwrotu na kapitale, który wyniósł 23,7 proc. W dalszym ciągu chcemy się rozwijać. Nasze ambicje by otaczać opieką zdrowotną coraz więcej Polaków zaowocowały przejęciem ogólnopolskiej sieci placówek diagnostycznych Tomma. Zwiększamy w ten sposób dostęp pacjentów do badań profilaktycznych, co wpisuje się w naszą społeczną strategię #10latdluzej - mówił prezes PZU. Dodał, że ma to na celu "przyczynianie się do wcześniejszego wykrywania chorób, wyznaczając najwyższe standardy opieki zdrowotnej w Polsce".

Członek zarządu PZU i dyrektor finansowy Tomasz Kulik uważa, ze spółka osiągnęła wysoką rentowność dzięki utrzymaniu bardzo dobrej kondycji głównych linii biznesowych oraz wysokiej dyscypliny kosztowej.

- Wynik netto Grupy dla jednostki dominującej po 9 miesiącach 2019 roku wyniósł 2,36 mld zł. Było to możliwe dzięki osiągnięciu dodatniej dynamiki zysku netto na działalności ubezpieczeniowej, pomimo utrzymującej się presji cenowej w ubezpieczeniach komunikacyjnych - podkreśla Tomasz Kulik.

W porównaniu do pierwszej połowy bieżącego roku w trzecim kwartale przyspieszyła dynamika wzrostu składki przypisanej i zarobionej mimo niekorzystnych warunków rynkowych. Składki ubezpieczeń pozakomunikacyjnych przyniosły wzrost o 21 proc. w ujęciu rok do roku, a składki z indywidualnych ubezpieczeń na życie - o 32 proc.

Rodziny tracą 500 plus na każde dziecko! Będzie jeszcze gorzej

- Trzeci kwartał był bardzo dobry dla biznesu życiowego PZU. Poprawiliśmy nasz udział w rynki o ponad 2 p.p. przy zachowaniu rentowności na poziomie powyżej ambicji strategicznych. Szczególnie cieszy dynamiczny rozwój indywidualnych ubezpieczeń ochronnych, gdzie rok do roku osiągamy niemal 40 proc. wzrostu. Cieszymy się także z kolejnego dobrego wyniku naszego biznesu zdrowotnego, z którego korzysta już ponad dwa i pół miliona klientów. Dzięki transakcji przejęcia spółki Tomma liczba placówek PZU Zdrowie zwiększyła się do ponad 130, a więc o jedną trzecią.(...) Po przejęciu Falck to kolejny sukces zespołu PZU Zdrowia - mówił Roman Pałac, prezes PZU Życie.

Kluczowe dane i fakty obrazujące rozwój Grupy PZU po trzecim kwartale 2019 roku

  • Najlepsze trzy kwartały w historii PZU pod względem sprzedaży ubezpieczeń: 17,5 mld zł
  • Najwyższy wynik z działalności podstawowej od 5 lat
  • Wysoki zwrot na kapitale: 23,7 proc. w III kwartale 2019 r. i 20,8 proc. narastająco od początku roku
  • Przyspieszenie dynamiki wzrostu składki przypisanej i składki zarobionej w III kw. 2019 w porównaniu do pierwszej połowy roku
  • Wzrost składki z ubezpieczeń pozakomunikacyjnych, odzwierciedlający silną pozycję konkurencyjną PZU: 21 proc. r/r w III kw. 2019
  • Przyrost składki przypisanej w ubezpieczeniach na życie mimo niesprzyjających warunków rynkowych dla UFK
  • Wzrost składki z indywidualnych ubezpieczeń na życie w Polsce: 32 proc. r/r w III kw. 2019 - istotnie silniejszy w porównaniu do pierwszej połowy roku
  • Dalszy rozwój sieci placówek PZU Zdrowie: finalizacja transakcji przejęcia ogólnopolskiej sieci placówek diagnostycznych Tomma (efekt w IV kw.)
  • 2,5-krotny wzrost nowej sprzedaży ubezpieczeń życiowych w kanale bankowym i najwyższa w tym roku kontrybucja działalności bankowej doi kwartalnych wyników skonsolidowanych )179 mln zł)
  • Podtrzymanie wysokiej perspektywy ratingowej PZU przez S&P Global Rating.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany