Wyższy zasiłek dla bezrobotnych. Tyle rząd chce płacić osobom bez pracy

2020-04-03 15:00 WSB
Bezrobocie
Autor: Shutterstock

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, ocenił, że kryzys wywołany koronawirusem już trwa i będzie narastał. Rząd planuje więc rozszerzanie tarczy antykryzysowej. Jak poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, PiS rozważa podniesienie zasiłku dla osób bezrobotnych. Ma to pomóc przetrwać tym, którzy przez COVID-19 stracą miejsca pracy.

Tarcza antykryzysowa do walki z pandemią koronawirusa, zaproponowana przez rząd Mateusza Morawieckiego, to przede wszystkim wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników, ale także rodziców. PiS jednak planuje, by rozszerzyć swoje działania, zwłaszcza gdy widmo zwolnień z pracy i rosnącego bezrobocia jest coraz bardziej realne.

- Mamy świadomość, że liczba osób, które trafia do Powiatowych Urzędów Pracy zdecydowanie wzrośnie, ale będzie się to rozkładało w czasie – ocenił w rozmowie z PAP wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed.

Wizję wielkiego kryzysu snuł już Jarosław Kaczyński, potwierdzający przy tym przepowiednię jasnowidza Jackowskiego (więcej TUTAJ). W takim przypadku, gdyby doszło do masowych zwolnień, trzeba ludziom zapewnić godziwe życie. Już teraz są osoby, które straciły pracę przez koronawirusa.

- Chcemy, by zasiłek dla bezrobotnych wzrósł, ale ostateczna decyzja należy jeszcze do Rady Ministrów. To był też jeden z głównych postulatów strony społecznej – zapowiedział minister Szwed.

Nowy zasiłek dla bezrobotnych miałby wynosić 1000-1100 złotych miesięcznie. Obecnie, od 1 czerwca 2019 roku do 31 maja 2020 roku, przy stażu pracy od 5 do 20 lat, wynosi on 861,40 złotych przez pierwsze 90 dni prawa do zasiłku, a następnie – 676,40 złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Koszmar rodziców. Wielu ŻŁOBKOM grozi upadłość?

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze