Izabela Leszczyna

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Izabela Leszczyna

Decyzja minister

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych w Polsce! A to nie wszystko

2024-04-18 7:40

Minister zdrowia Izabela Leszczyna walczy o trzeźwość i bezpieczeństwo Polaków. Minister zdrowia popiera wprowadzenie w Polsce zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach benzynowych. Ale to nie wszystko. Minister Izabela Leszczyna opowiada się także za ograniczeniem emitowania reklam piwa. Czy wprowadzi w życie swoje postulaty?

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw w Polsce?

Minister zdrowia nie ma wątpliwości co do tego, że o zdrowie Polaków po prostu trzeba dbać. Stojąca na czele resortu ochrony zdrowia Izabela Leszczyna w Radiu Zet powiedziała, że propozycja o zakazie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych jest na etapie analiz. I dodała, że również propozycja o ograniczeniu reklam piwa jest w trakcie analizy.  Jednak póki co los projektów ustaw wprowadzających takie zakazy nie jest jeszcze przesądzony. Może okazać się, że będzie to kość niezgody pomiędzy ugrupowaniami wchodzącymi w skład koalicji rządzącej. Pani minister w rozmowie z Radiem Zet podkreśliła, że o takie rozwiązania prosił sam premier Donald Tusk. Ale do tych zmian potrzebna jest zgoda wszystkich koalicjantów. - Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników – powiedziała.

Tymczasem aż  3,5 mln Polaków pije alkohol w sposób ryzykowny lub szkodliwy. . Aktualnie pacjenci z choroba alkoholową, którzy sami podejmują się leczenia i zgłaszają do ośrodka, czekają średnio 4 tygodnie na przyjęcie, zaś osoby sądownie zobowiązane – ok. 16 tygodni.

Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski

QUIZ PRL. Znane marki PRLu

Pytanie 1 z 16
Popularny jednokasetowy radiomagnetofon PRL-u nosił nazwę:
Meble PRL
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze