Przywileje parkingowe na Powiślu poszły na marne
Obywatele warszawskiego Powiśla mogli wykupić abonamenty roczne na miejsca parkingowe, cena symboliczna. Później okazało się, że remont wyłączy przywileje z użytku.
- Mam świadomość, że prace są konieczne (…) Spowoduje to istny armagedon dla zmotoryzowanych sąsiadów. Będziemy pozbawieni właściwie wszystkich dostępnych miejsc postojowych – opisuje znający realia z własnego doświadczenia obywatel Powiśla, cytowany przez serwis warszawa.wyborcza.pl.
Czy władze Warszawy planują rekompensatę za miejsca parkingowe na Powiślu?
- Nie powinni płacić więcej, niech ZDM wyda im kartki, że mogą parkować w cenie tańszego abonamentu także dalej od domu – postuluje cytowana przez serwis warszawa.wyborcza.pl Anna Nehrebecka (Koalicja Obywatelska), prywatnie obywatelka warszawskiego Powiśla.
Abonament na strefę płatnego parkowania – jakie warunki ustala Zarząd Dróg Miejskich?
Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, abonament uprawniający do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego może otrzymać osoba fizyczna, która spełnia łącznie następujące warunki:
- jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego,
- rozliczyła podatek PIT za poprzedni rok w Warszawie,
- jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu.
Nie podano jednak w tej informacji, co w przypadku, gdy abonament parkingowy pójdzie na marne z powodu remontu. Obywatelom Powiśla pozostaje liczyć na interwencję władz samorządowych.
Powodem parkingowych zawirowań jest remont zabytkowego wiaduktu. Całość może potrwać do 2025 r.