Informatyk

i

Autor: Pixabay Informatyka od kilku lat na czele najlepiej opłacalnych kierunków studiów.

W tej branży można zarobić krocie

Zarobki informatyków. W tej branży średnia pensja to 18 tys. zł. I wciąż brakuje pracowników

2022-07-26 14:53

Rynek pracy w branży IT nabiera nowego tempa i wygląda na to, że nie zamierza się zatrzymywać. Dotyczy to oczywiście również wynagrodzeń, ze średnim wynikiem 18 843 złotych miesięcznie i podwyżkami, które w ciągu roku potrafią sięgnąć nawet 10 000 złotych. Branża IT cały czas potrzebuje pracowników. A płace mocno rosną.

Gigantyczne zarobki informatyków

Rynek IT nabiera coraz szybszego tempa. Potwierdza to 11. Edycja Raportu Płacowego Antal przeprowadzonego na przestrzeni drugiego półrocza 2021 roku i pierwszego półrocza 2022 roku, z którego wynika, że w porównaniu do zeszłorocznej edycji badania specjaliści i menedżerowie z branży IT osiągnęli zarobki wyższe o 34 proc. w roku bieżącym.

Ze średnim wynikiem 18.843 zł brutto są najlepiej opłacanymi pracownikami w Polsce. Sektory, które potrzebują najwięcej programistów to m.in.: bankowość oraz IT.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Najbardziej poszukiwani pracownicy

Obecnie najbardziej poszukiwani są doświadczeni kandydaci na stanowiska developerskie, takie jak: Java Developer/ Senior Java Developer, Python Developer, C# Developer, React/Angular Developer. To głównie specjaliści, którzy wspierają firmy w kontekście tworzenia aplikacji i platform internetowych.

Z danych ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów wynika, że mediana zarobków informatyków analitycznych wynosi 11 430,82 zł.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze