praca, praca zdalna, pracownik

i

Autor: pexels Praca zdalna - content manager

Zawód content manager. Czy to się opłaca?

2022-07-16 12:05

W dzisiejszych czasach wiele osób preferuje pracę w internecie, a szczególnie pracę zdalną, która zaczęła być bardzo popularna w momencie, gdy wybuchła pandemia COVID-19. Przykładem dobrego i ciekawego zawodu, który można wykonywać w swoim zaciszu domowym jest content manager. To idealna propozycja dla tych, którzy posiadają umiejętność pisania oraz inne niezbędne kompetencje. Jakie są zalety takiej pracy i czy to się opłaca?

Jak zostać content managerem?

Zawód content manager nie należy do najłatwiejszych. Od kandydata aplikującego na takie stanowisko wymaga się znajomości SEO, a przynajmniej podstawowej wiedzy w tym zakresie, zasad reklamy w internecie, narzędzi reklamowych w mediach społecznościowych. Na plus jest również znajomość języka angielskiego. Oprócz kompetencji twardych kluczowymi umiejętnościami są m.in. tzw. lekkie pióro, kreatywność czy umiejętności redakcyjne. Zdarza się, że osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za tworzenie i edycję materiałów graficznych i wideo. Przydatna może się okazać umiejętność dobrej komunikacji interpersonalnej, otwartość na nowe pomysły i ciekawość świata.

Jakie są zalety i wady pracy jako content manager?

Jak każdy zawód, content manager posiada wiele zalet, ale również wady, które dla części osób nie będą miały większego znaczenia, ale znajdą się też tacy, dla których będą one kluczowe. Do zalet można na pewno zaliczyć szeroki wachlarz możliwość i rozwój. Każdy dzień pracy na tym stanowisku przynosi bowiem nowe, ciekawe zadania, jak i wyzwania. To dobra opcja dla tych, którzy nie lubią rutyny, poszukują nowych przedsięwzięć i są elastyczni. Jednak do wielu najbardziej przemawia możliwość kreatywnego spełnienia się jak twórca, a dużą wygodą jest praca zdalna z dowolnego miejsca. 

Stanowisko content managera posiada też wady. Jedną z nich jest fakt, że mimo starań, nie każdy wyrazi aprobatę do publikowanych treści, ponieważ wymagania klientów niekiedy mogą być trudne, aby w należyty sposób im sprostać. Jednym się spodoba i będą zadowoleni, z kolei inni mogą być bardzo krytyczni. Wszystko zależy od tego na ile dana osoba jest odporna psychicznie. Każdy popełnia błędy i niestety nawet jeśli wykonamy swoją pracę perfekcyjnie, to nie zawsze spotka się ona z uznaniem. 

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Zawód content manager. Czy to się opłaca?

Dla niektórych najistotniejszą kwestią są zarobki. Średnie widełki wahają się między 3000 zł a 5000 zł netto miesięcznie. Doświadczone osoby na tym stanowisku mogą liczyć na kwotę 8000 - 15000 zł brutto. Jednak pomijając temat finansów, content managerowie na pewno nie będą się w takiej pracy nudzić. Otwiera ona nowe możliwości rozwoju i daje sporą satysfakcję. Mimo, że możemy ją wykonywać pracując zdalnie, to mamy dość częsty kontakt z klientami, dla których tworzymy content. 

Sonda
Czy firmy powinny dopłacać pracownikom do pracy zdalnej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze