Zbigniew Jagiełło

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Zbigniew Jagiełło

Były prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło na czele rady nadzorczej MCI Capital

2022-02-11 8:45

Zbigniew Jagiełło, były prezes PKO Banku Polskiego, zostaje nowym szefem rady nadzorczej MCI Capital. Obejmie w funduszu także funkcję senior advisor. MCI Capital jest wiodącym funduszem private equity skoncentrowanym na technologii, działającym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i zarządzającym funduszami evergreen.

Zbigniew Jagiełło, który pełnił funkcję prezesa zarządu PKO Banku Polskiego w latach 2009 – 2021, obejmuje nowe stanowisko. Zbigniew Jagiełło staje na czele rady nadzorczej MCI Capital. Obejmie on w funduszu także funkcję senior advisor. MCI Capital jest wiodącym funduszem private equity skoncentrowanym na technologii, działającym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i zarządzającym funduszami evergreen.

Za kadencji Jagiełły w PKO BP bank stał się liderem polskiej bankowości oraz awansował na pierwsze miejsce na liście najwyżej wycenianych polskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zbigniew Jagiełło był także inicjatorem powstania Polskiego Standardu Płatności BLIK opartego na aplikacji mobilnej IKO. Odpowiadał on także za proces transformacji technologicznej PKO Banku Polskiego, która pozwoliła zarządzanej przez niego spółce osiągnąć pozycję lidera bankowości mobilnej w kraju z 25 proc. udziałem w rynku. Jagiełło był także pomysłodawcą powołania Operatora Chmury Krajowej.

Zbigniew Jagiełło jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów oraz Rotterdam School of Management Erasmus University.

Sedno Sprawy - Michał Woś
Sonda
Planujesz zainwestować pieniądze w lokatę bankową?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze