Marcin Chludziński

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS

Spółki skarbu państwa

Zmiana w zarządzie GAZ-SYSTEMU. Spółką pokieruje Marcin Chludziński

2022-11-30 20:16

Spółka GAZ-SYSTEM jest strategiczną dla polskiej gospodarki, ponieważ odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza gazociągami oraz terminalem LNG w Świnoujściu. Aktualnie następiła zmiana na stanowisku jej prezesa. Z funkcji tej zrezygnował Tomasz Stępień. Zastąpi go Marcin Chludziński, do niedawna prezes KGHM Polska Miedź.

Z KGHM do GAZ-SYSTEM-u

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM poinformował, że Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji prezesa spółki. Nie będzie też członkiem zarządu przedsiębiorstwa. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki zdecydowało o powołaniu od 1 grudnia 2022 roku Marcina Chludzińskiego na członka zarządu i powierzyło mu funkcję prezesa GAZ-SYSTEM.

PKN Orlen podpisał umowę na gigantyczną kwotę z węgierskim MOL

Marcin Chludziński w latach 2018-2022 pełnił funkcję prezesa KGHM Polska Miedź. Wcześniej, w latach 2016-2018 kierował Agencją Rozwoju Przemysłu. Nowy szef GAZ-SYSTEMU ma doświadczenie w kierowaniu spółkami prawa handlowego, nadzorze korporacyjnym, projektach restrukturyzacyjnych i transformacji firm. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Były premier i minister uderza w fuzję Orlenu z Lotosem. "To największy skandal w historii Polski"

Stępień odchodzi po 7 latach

Tomasz Stępień kierował gazową spółką od 31 grudnia 2015 r. Przez okres prawie 7 lat odpowiadał za realizację kluczowych inwestycji w infrastrukturę gazową, zwiększających bezpieczeństwo energetyczne Polski: Baltic Pipe, interkonektory gazowe z Litwą i Słowacją oraz rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu.

Pieniądze to nie wszystko Extra - Skarbiec TFI
Sonda
Czy słyszałeś/aś o budowie gazociągu Baltic Pipe?
Najnowsze