Putin

i

Autor: AP / Zdjęcie ilustracyjne Rosja opuszcza Radę Europy! "Platforma zaklęć o wyższości Zachodu i jego narcyzmu"

Życzysz śmierci Putinowi na Facebooku? Nie dostaniesz bana

2022-03-11 10:04

Właściciel Facebooka oraz Instagrama wprowadza w swojej polityce ważne zmiany. Mają one związek z wojną na Ukrainie. Zgodnie z nowymi zasadami serwisy społecznościowe dają możliwość złorzeczenia Putinowi i Łukaszence oraz ich żołnierzom. Można tak robić bez ryzyka bycia zablokowanym na Facebooku i Instagramie. Dotyczy to użytkowników z krajów graniczących z Ukrainą i Rosją oraz z samych tych dwóch państw. W Polsce też jest zielone światło od właściciela platformy na takie wpisy.

Reuter informuje, że Meta Platformy pozwolą użytkownikom Facebooka i Instagrama w niektórych krajach wzywać do przemocy wobec Rosjan i rosyjskich żołnierzy w kontekście inwazji na Ukrainę. To tymczasowa zmiana w polityce dotyczącej mowy nienawiści.

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi tymczasowo zezwala również na niektóre posty wzywające do śmierci prezydenta Rosji Władimira Putina lub prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Jak to możliwe?  „W wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę tymczasowo uwzględniliśmy formy ekspresji politycznej, które normalnie naruszałyby nasze zasady, takie jak przemoc, taka jak „śmierć rosyjskim najeźdźcom”. Wciąż nie dopuścimy do wiarygodnych wezwań do przemocy wobec rosyjskich cywilów” – powiedział rzecznik Meta w oświadczeniu.

Reuter informował, że ambasada Rosji w Stanach Zjednoczonych zażądała od Waszyngtonu zaprzestania „ekstremistycznych działań” Meta. Tymczasowe zmiany polityki dotyczące wezwań do przemocy wobec rosyjskich żołnierzy dotyczą wybranych państw, m.in. Armenii, Azerbejdżanu, Estonii, Gruzji, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy.

Prezes PKN Orlen zapewnia: Paliwa w Polsce nie brakuje i nie zabraknie
Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze