Quiosque

i

Autor: pl.freepik.com Quiosque

Branża odzieżowa

Znana marka ubraniowa ma problemy finansowe! W Polsce działają od 30 lat

2023-05-12 13:00

Marka odzieżowa Quiosque jest obecna na polskim rynku od ponad 30 lat i posiada 100 sklepów na terenie całego kraju. Panujący kryzys gospodarczy przysporzył jej jednak wiele kłopotów. Właściciel mówi o "teście na utratę wartości".

Znana marka odzieżowa z problemami. Jest obecna na rynku od 30 lat

Marka Quiosque przeszła w ostatnim czasie wiele zawirowań. W 2021 roku zyskała nowego właściciela. Jak informuje portal dlahandlu.pl "Dlako Sp. z o.o., dotychczasowy główny udziałowiec posiadający markę Quiosque podpisał umowę, w wyniku której 90 proc. udziałów spółki trafiło do Grupy Kapitałowej Immobile S.A.". Przyczyną takiej decyzji były m.in. problemy powstałe w czasach pandemii koronawirusa.

Ponadto marka osiągnęła przychody niższe od planowanych i boryka się z kryzysem gospodarczym oraz niepewną sytuacją związaną z wojną w Ukrainie - na co zwraca uwagę Immobile w raporcie z 2022 roku cytowanym przez portal dlahandlu.pl.

Kryzys w branży odzieżowej. "Test na utratę wartości"

"Znak towarowy Quiosque, a także cały segment odzieżowy został poddany testowi na utratę wartości na dzień 31 grudnia 2022 r. W wyniku tego testu został zwiększony odpis na kwotę 9 154 tys. zł, co w sumie daje odpis ujęty na ten segment w 2022 r. w kwocie 10 383 tys. zł" - przytacza Immobile cytowana przez dlahandlu.pl.

Sonda
Dlaczego kupujesz odzież używaną w Internecie?
Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz
Najnowsze