Waloryzacja

i

Autor: Shutterstock Waloryzacja

Waloryzacja emerytur

ZUS wysyła dwa ważne listy do emerytów! Rzecznik ZUS ujawnia

2023-03-03 1:18

- Wysyłka decyzji waloryzacyjnych będzie realizowana – analogicznie jak w latach ubiegłych – łącznie z wysyłką decyzji o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego – w jednej kopercie — przekazał na antenie TVN24 Biznes Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy ZUS. W drugim przypadku chodzi o tzw. trzynastą emeryturę. ZUS rozpocząć wysyłanie listów ma w drugiej połowie kwietnia.

Listy trafią do ośmiu milionów emerytów

Rzecznik dodaje, że z uwagi na oszczędności w jednej kopercie wysyłana będzie decyzja waloryzacyjna i decyzja o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego, na której będzie podana kwota przyznanego świadczenia — informuje w rozmowie z TVN24 Biznes rzecznik ZUS. Listy trafią do ośmiu milionów emerytów.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki, która wyniesie 250 zł brutto.Od marca wzrosną najniższe gwarantowane kwoty świadczeń emerytalno-rentowych.

Minimalna emerytura będzie wynosiła 1588,44 zł brutto, czyli o 250 zł więcej niż dotychczas.

Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Sonda
Czy zaplanowana na 2023 rok kwotowo-procentowa waloryzacja zrekompensuje emerytom drożyznę?

W kieszeni polskiego emeryta i tak zostanie coraz mniej pieniędzy?

Znany ekonomista wyjaśnia, dlaczego. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze