Piotr Duda Solidarność

i

Autor: Przemysław Świderski Piotr Duda Solidarność

Zakaz handlu

Związkowcy mają dość! Chcą by omijanie zakazu handlu było przestępstwem!

2022-09-29 9:36

„Solidarność” domaga się, aby omijanie zakazu było nie wykroczeniem, lecz przestępstwem. Jak podaje portal Money.pl - związkowcy napisali w tej sprawie list do ministra Zbigniewa Ziobry. Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda wskazał w nim, że przedsiębiorcom „opłaca się łamać prawo", bo wymierzana kara grzywny jest na tyle niska, że dochód z działalności handlowej w niedziele z nadwyżką ją rekompensuje.

Łamanie zakazu handlu w niedzielę powinno być przestępstwem

Money.pl dotarł do pisma, które przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda wysłał do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Szef „ Solidarności”  zwrócił się do ministra o przeprowadzenie czynności sprawdzających lub o wszczęcie postępowań karnych względem osób, które w "uporczywy oraz złośliwy sposób powierzają pracownikom czynności związane z handlem w niedziele i święta". Związek chce, aby łamanie zakazu nie było jak dotychczas wykroczeniem, tylko przestępstwem. O liście poinformował portal money.pl.

Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele sklepy wykorzystały luki w prawie i masowo przekształcały się w punkty pocztowe. Po zaostrzeniu przepisów sieci znalazły kolejne rozwiązania. Sklepy Intermarche stały się klubem czytelniczym, a w jednym ze sklepów Bricomarche otwarta została wypożyczalnia rowerów. Biedronka przygotowywała "wypożyczalnię książek", dzięki której mogłaby otworzyć swoje sklepy także w niedziele niehandlowe, ale jak do tej pory nie wprowadziła tych zamierzeń w życie.

Listem związkowców w sprawie handlu w niedziele zajmie się prokuratura

List został skierowany do Prokuratury Krajowej. Tam po rzetelnej weryfikacji i zbadaniu wszystkich opisanych przypadków otrzymamy informację zwrotną. Wtedy też rozważymy, co z tym problemem dalej zrobić - mówi money.pl członek Solidarnej Polski, wiceminister resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Choć konkretnych rozwiązań jeszcze nie ma, to posłowie PiS nie ukrywają, że pomysł związkowców im się podoba. - Oczywiście, że zagłosowałbym za tym projektem. Poparłbym takie rozwiązanie, ponieważ z zasady jestem przeciwko nieuczciwej konkurencji, przeciwko pazerności niektórych środowisk w handlu, które gonią za zyskiem - mówi money.pl poseł PiS Janusz Śniadek, który współtworzył ustawę o zakazie handlu.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed

Trybunał Stanu dla polityków PiS? Budka nie ma wątpliwości!

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Politycy PIS za KPO powinni mieć Trybunał Stanu. Słowa Sikorskiego były głupie - Borys Budka [SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze