SuperBiz nowoczesne technologie EURO 2016: Polsat blokuje Ci kanały? Radzimy jak to obejść [PORADNIK]

EURO 2016: Polsat blokuje Ci kanały? Radzimy jak to obejść [PORADNIK]

17.06.2016, godz. 14:06
Adam Nawałka, reprezentacja Polski, Euro 2016
foto: EAST NEWS

Od kilku dni trwa walka Polsatu z własnymi klientami. Telewizja stara się odciąć niemieckie kanały, które ma w ofercie Cyfrowego Polsatu, tylko dlatego że ZDF i Der Erste puszczają EURO.... za darmo. I robi to zgodnie z prawem.

Niemieckich stacji nie znajdziemy tam, gdzie były wcześniej, co nie znaczy że znikneły całkowicie. Teraz musimy poszukac ich ręcznie. I tak ZDF znajdziemy wedle parametrów:

Częstotliwość: 11054
Prędkość transmisji: 27500
Polaryzacja: Pozioma
FEC: 5/6
Satelita: Hot Bird 6, 8 lub 9.

ZOBACZ TEŻ: EURO 2016. Gdzie za darmo oglądać mecze w TV? [LISTA TRANSMISJI]

A Das Erste:

Częstotliwość: 11541
Prędkość transmisji: 22000
Polaryzacja: Pionowa
FEC: 5/6
Satelita: Hot Bird 6, 8 lub 9.

Obie stacje będą w okolicach kanału 1000+. Transmitują one, podobnie jak TVP, mecze na swoich stronach internetowych i aplikacjach mobilnych, jednak tylko dla odbiorców zlokalizowanych w Niemczech. Musimy za pomocą aplikacji VPN zmienić pozycje "region". Cześć oprogramowania ma już wbudowany VPN, np. przeglądarka Opera.

Zła wiadmość jest taka, że cała sytuacja nie jest podstawą do wypowiedzenia umowy. Polsat nie usunął tych kanałów, dalej można je odbierać, tylko zniknęły z listy kanałów, które definiuje operator platformy. Ale może to robić, sam definiuje, jakie kanały chce promować, poza tzw. "gwarantowanymi", czyli np. HBO czy Canal+, za które płacimy dodatkowo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: