SuperBiz nowoczesne technologie mBank pobierze nową prowizję za wypłatę gotówki. Wiemy, jak jej uniknąć

mBank pobierze nową prowizję za wypłatę gotówki. Wiemy, jak jej uniknąć

30.11.2016, godz. 12:17
mBank wprowadza opłaty za wypłaty
foto: Materiały prasowe

Od lutego klienci mBanku będą musieli płacić za wypłatę gotówki poniżej 100 zł z bankomatu. Za każdym razem zostanie naliczona opłata w wysokości 1,3 złotego. Żeby wypłacić bez prowizji kwotę poniżej 100 zł, trzeba będzie skorzystać z BLIK-a lub usługi cash back.

Aby uniknąć pobrania prowizji za wypłatę z bankomatu mBanku, sieci Euronet, Planet Cash lub Banku Zachodniego WBK, trzeba będzie wypłacić minimum 100 złotych. Wyjątek stanowią właściciele rachunków eKonto m w wieku 21 – 24 lata) i eKonto dla Młodych. W ich przypadku minimalna kwota wypłaty będzie mogła wynieść 50 złotych.

Przeczytaj również: Jest nadzieja dla frankowiczów. Sąd unieważnił umowę mBanku [AKTUALIZACJA]

Kto będzie musiał zapłacić prowizję?

W przypadku wypłaty poniżej 100 zł bank pobierze prowizję w kwocie 1,3 zł od użytkowników karty MasterCard Gold PayPass oraz osób, które posiadają następujące konta:

- mKonto Aquarius Intensive dla osób z wpływami powyżej 10 tys. zł miesięcznie lub aktywami powyżej 200 tys. zł,

- eKonto z Usługą Pakiet Intensive dla osób z wpływami powyżej 12 tys. zł miesięcznie lub aktywami powyżej 200 tys. zł,

- eKonto m dla klientów w wieku 13 – 20 lat,

- eKonto izzy,

- eMAX,

- eMAX plus.

Jednocześnie zmniejszą się prowizje za wypłatę z bankomatu w pozostałych przypadkach z 3 proc. (min. 5 zł, maks. 9 zł) do 7 zł w Polsce i 10 zł za granicą.

Co zrobić, żeby nie płacić prowizji?

Bank naliczy prowizję za wypłatę gotówki nawet w przypadku klientów, którzy korzystają z bankomatów mBanku. Jednak płacenia prowizji będzie można uniknąć, wypłacając gotówkę podczas zakupów w opcji cash back (taką możliwość dają sklepy z sieci Żabka, Carrefour, Saturn, Media Markt oraz wybrane stacje Orlnen) lub korzystając z BLIK-a – systemu płatności mobilnych.

Jak działa BLIK?

Aby zapłacić BLIK-iem, klienci mBanku powinni zainstalować aplikację mobilną mBanku. Przy pomocy apki mogą wypłacić gotówkę w jednym z 15 tys. banków na terenie Polski. Do dokonania transakcji niezbędny jest jednorazowy kod, który otrzymuje się na smartfona.

Zobacz także: Klienci mBanku coraz bliżej odzyskania opłat za ubezpieczenie

Płatności BLIK-iem umożliwiają: mBank, Alior Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. System płatności mobilnych BLIK powstał w Polsce w wyniku porozumienia sześciu banków. Z BLIK-iem za pomocą smartfona można zapłacić za zakupy – wystarczy podać przy kasie otrzymany kod, dokonać płatności w internecie lub wypłacić gotówkę z bankomatu. BLIK umożliwia również wystawienie czeku innej osobie, np. dziecku, dzięki czemu można dać swojemu podopiecznemu kieszonkowe na odległość.

Źródła: blikmobile.pl, bankier.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: