SuperBiz nowoczesne technologie Ursus wyprodukuje samochód elektryczny

Ursus wyprodukuje samochód elektryczny

07.09.2016, godz. 11:06
Samochody elektryczne
foto: Archiwum

Polski producent ciągników i maszyn rolniczych zapowiada stworzenie samochodu elektrycznego. Za tydzień lubelska firma ma przedstawić premierowy projekt.

W pierwszej wersji producent rolników zaprezentuje model małego pojazdu, który będzie mógł być wykorzystywany jako samochód dostawczy. Dopiero w kolejny etapie powstałby samochód osobowy ze znaczkiem Ursusa na masce.

Zobacz także: Jak zaoszczędzić tysiące złotych na rejestrację samochodu?

- Są w tej chwili rozpisane konkursy na dotacje z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w dziedzinie motoryzacji. Rozważamy dwa projekty. Jeden to jest autobus, drugi to mały samochód dostawczy elektryczny, który mógłby być takim uniwersalnym urządzeniem na potrzeby komunalne miast, kurortów czy tam, gdzie tradycyjna motoryzacja jest trudna - mówił w rozmowie z Money.pl Karol Zarajczyk.

- Samochód Ursusa ma spełniać rolę małej wywrotki, śmieciarki, dostawczaka. Ursus chce go sprzedawać do miast, które mają starówki. Elektryczne auto będzie mogło tam bezproblemowo wjeżdżać. Jego ładowność to około tony. Cena ma być porównywalna do innych aut dostawczych, a nawet niższa - podaje Money.pl.

Prezentacja nowego pojazdu odbędzie się 16 września. W tym samym czasie nastąpi uroczyste otwarcie fabryki samochodów ciężarowych w zakładach Ursusa w Lublinie.

 

Źródło: Money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: