sopot

i

Autor: Wikimedia Commons sopot

Turyści tłumnie odwiedzają Polskę

Polskie miasta wśród top lokalizacji z największym przyrostem turystów

2022-07-15 12:30

Trójmiasto znalazło się na pierwszym miejscu spośród ponad 170 europejskich lokalizacji, z największym miesięcznym przyrostem przejazdów taxi realizowanych przez zagranicznych użytkowników FREE NOW. W czerwcu aż o 70 proc. wzrósł udział pasażerów z zagranicy w centrum Pomorza. Natomiast w top 5 najbardziej popularnych nadmorskich destynacji w Europie, znalazły się w tym roku: Cagliari, Catania, Faro, Cannes i Malaga.

FREE NOW, superaplikacja mobilności miejskiej operująca w 170 miastach europejskich, przeanalizowała udział przejazdów zamawianych przez użytkowników aplikacji z innych krajów. Z analizy płyną ciekawe wnioski na temat popularnych w 2022 roku wakacyjnych destynacji i dynamiki przyrostu turystów w europejskich lokalizacjach. 

- Szczególnie w miastach, gdzie oferujemy różne środki współdzielonego transportu, FREE NOW jest popularnym kompanem w podróży - od przejazdu z lotniska, po zwiedzanie. Od początku 2022 roku odnotowujemy miesięcznie dwucyfrowy wzrost liczby zamówień zagranicznych użytkowników. Spodziewamy się szczytu takich zamówień w sierpniu, obserwując tegoroczne trendy i pragnienie Europejczyków do podróżowania bez restrykcji. Cieszymy się, że polskie miasta znajdują się w czołówce zestawień najbardziej popularnych miast wśród użytkowników FREE NOW, powiedział Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.  

Top 5 miast z największym przyrostem turystów w te wakacje

Tegoroczne, wakacyjne trendy, pokazują dane dotyczące dynamiki wzrostu liczby turystów w danych miastach, z miesiąca na miesiąc. W zestawieniu przyrostu zagranicznych użytkowników FREE NOW z maja na czerwiec, Trójmiasto znalazło się na szczycie - na co wpływ miały z pewnością odbywające się pod koniec czerwca koncerty zagranicznych gwiazd, które zgromadziły tysiące festiwalowiczów. Dzięki temu, centrum Pomorza pokonało w tym roku takie miasta jak Paryż, znajdujący się na drugim miejscu w tym zestawieniu oraz kolejno: Mediolan, Warszawę i Porto. 

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Top 5 miast nadmorskich z największym udziałem turystów w 2022 roku

Jeśli chodzi o południowoeuropejskie, nadmorskie miejscowości, w których udział pasażerów z zagranicy jest największy, na szczycie w tym roku królują włoskie wyspy: Sardynia i Sycylia oraz ich stolice. Użytkownicy FREE NOW w tym roku odkryli uroki włoskiego Cagliari, gdzie co trzeci przejazd na platformie zamawiany jest przez osobę z zagranicy. Na drugim miejscu znalazła się Catania, gdzie udział turystów zamawiających FREE NOW jest zbliżony do Cagliari. Zagraniczni użytkownicy FREE NOW chętnie odwiedzają też Faro, czyli piękną stolicę portugalskiego regionu Algarve. Na czwartym miejscu tego zestawienia znalazło się Cannes, francuskie miasto słynące z luksusu i festiwali filmowych. Piątym ulubionym nadmorskim miastem Europejczyków w tym roku jest Malaga, idealna baza wypadowa do zwiedzania hiszpańskiego regionu Andaluzji.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji mobilnych do zamawiania taksówek?

Top 5 miast z największą liczbą turystów w 2022 r.

Z analizy wszystkich przejazdów FREE NOW zamawianych przez zagranicznych użytkowników w 2022 roku, wyłania się lista najbardziej turystycznych miast w Europie, w których sezon i szczyt zamówień taxi trwa praktycznie przez cały rok. Na pierwszym miejscu, pod kątem liczby przejazdów pasażerów z zagranicy, znalazła się Barcelona, a następnie kolejno: Paryż, Londyn, Rzym i Lizbona.  Co ciekawe, wśród miast, które zamykają to zestawienie, czyli najmniej popularne lokalizacje w Europie dla zagranicznych użytkowników FREE NOW, znalazła się Łódź, tuż obok niemieckiego Essen i irlandzkiego Limerick.

Najnowsze