laptop, praca, kawa

i

Autor: Pixabay.com

Ostatni dzień na złożenie JPK_VAT

2018-02-26 9:00

Nie rozliczyłeś się jeszcze z fiskusem w ramach Jednolitego Pliku Kontrolnego? Musisz się spieszyć. Dziś upływa termin rozliczeń za styczeń. Do godz. 22 urzędnicy skarbówki pełnią dyżur telefoniczny i pomagają zapominalskim przedsiębiorcom.

Jednolity Plik Kontrolny (elektroniczna ewidencja zakupów i sprzedaży VAT) od tego roku musi złożyć 1,6 mln firm. Aż 1,5 mln z nich to mikroprzedsiębiorstwa, które składają takie miesięczne rozliczenie po raz pierwszy. Dziś dla przedsiębiorców jest bardzo ważna data. Mamy ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem z JPK_VAT. W poniedziałek (26 lutego) urzędy skarbowe w całej Polsce zapewnią wsparcie telefoniczne do godziny 22 (numery telefonów znajdują się na stronach internetowych poszczególnych placówek). Ale osoby, które nie poradzą sobie z przejściem tej procedury lub z określonych ważnych przyczyn nie zdążą zrobić tego na czas, nie muszą się zamartwiać. Przesyłając JPK_VAT po terminie, można złożyć w urzędzie skarbowym tzw. czynny żal.

Polecane: Czym jest Jednolity Plik Kontrolny?

Przypomnijmy, że duże firmy składają JPK_VAT fiskusowi od początku lipca 2016 r., a małe i średnie od początku 2017 r. Natomiast dopiero od tego roku taki obowiązek mają mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób i osiągające do 2 mln euro obrotów, które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, w tym firmy jednoosobowe.

Zobacz: Rozliczasz JPK_VAT? Zrób to przez aplikację

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze