Garmin Tacx NEO 3M

Inteligentny trenażer rowerowy ze zintegrowanym ruchem wielokierunkowym

2023-12-07 12:13

Garmin przedstawił Tacx® NEO 3M - najdokładniejszy i najmocniejszy trenażer z napędem bezpośrednim oraz ruchem wielokierunkowym, który przenosi wydajność jazdy na wyższy poziom. Zintegrowane platformy ruchu oscylacyjnego, zapewniają jeszcze wygodniejszą pozycję i bardziej realistyczne wrażenia podczas jazdy. Tacx NEO 3M ma także innowacyjny elektromagnetyczny układ hamulcowy silnika, tworząc wirtualne koło zamachowe, które pozwala rowerzystom doświadczyć wrażenia z jazdy po różnych typach dróg, a nawet zjazdów z wzniesień.

Ponadto płynnie integruje się z aplikacją Tacx Training™, dzięki czemu kolarze mogą realizować plany treningowe zsynchronizowane z kalendarzem Garmin Connect, brać udział w wirtualnych jazdach GroupRides i treningach z zawodowcami występującymi w WorldTour oraz oglądać wciągające filmy z wybranych najbardziej malowniczych tras i lokalizacji na całym świecie.

- Naszym celem jest uczynienie treningu w pomieszczeniu jak najbardziej realistycznym w stosunku do jazdy na świeżym powietrzu i jesteśmy dumni, że możemy to osiągnąć, wprowadzając Tacx NEO 3M — jedyny trenażer oferujący wbudowany ruch wielokierunkowy, wirtualne koło zamachowe i silnik magnetyczny. Teraz kolarze mogą korzystać z funkcji i technologii, których nie znajdą nigdzie indziej, a w rezultacie podnosić poziom swoich treningów – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży konsumenckiej

Nowy poziom treningów w pomieszczeniach

Tacx NEO 3M zapewnia najbardziej realistyczną jazdę w pomieszczeniach, jak dotąd, dzięki zaawansowanym wskaźnikom treningu i wydajności, w tym:

Ruch wielokierunkowy: Wbudowane ruchome platformy uzupełniają naturalne wychylanie się trenażera na boki, dodając ruch od przodu do tyłu, umożliwiając jazdę w bardziej naturalnej pozycji i efektywniejszy trening. Ruch płyt można przełączać według potrzeb.Realistyczna symulacja nawierzchni: wirtualne koło zamachowe symuluje wrażenia jazdy po różnych typach dróg – takich jak bruk i żwir – aby zróżnicować trening. Integracja z aplikacjami: Oprócz integracji z aplikacją Tacx Training, trenażer łączy się też z innymi popularnymi platformami treningowymi takimi jak TrainerRoad i Zwift. Dane z jazdy są też automatycznie przesyłane do aplikacji Garmin Connect, dla uzupełnienia informacji o statusie treningowym.

Symulacja nachylenia terenu: Realistyczna symulacja wzniesień o nachyleniu do 25%, umożliwia trening do wspinaczek w terenie podczas sezonu letniego. Trenażer umożliwia również symulację zjazdów.

Pomiary wydajności: Pomiary takie jak moc, prędkość i kadencja z dokładnością do 1% w szerszym zakresie mocy zapewniają dokładne dane kolarzom na wszystkich poziomach.

Gotowy na mocny trening: Maksymalna stabilność nawet do 2200 watów sprosta nawet najbardziej eksplozywnym treningom sprinterskim.Dynamiczna inercja: Utrzymuje wrażenie ruchu do przodu w oparciu o wagę, prędkość i nachylenie rowerzysty.

ERG mode: w tym trybie opór jest automatycznie dostosowany do generowanej mocy.

Wyjątkowy design: Magnesy minimalizują wibracje, dzięki czemu trenażer jest wyjątkowo cichy, a wbudowany wskaźnik LED zmienia kolory, wskazując generowaną moc. Trenażer działa także bez podłączania trenażera do prądu, a nowy zintegrowany uchwyt ułatwia transport.

Wyciśnij więcej z treningu dzięki aplikacji Tacx Traning

Po włączeniu aplikacji Tacx Training na kompatybilnym smartfonie lub tablecie można tworzyć plany treningowe z poziomu aplikacji Garmin Connect; uzyskać dostęp do filmów treningowych w wysokiej jakości z całego świata; brać udział w treningach wraz z profesjonalnymi drużynami WorldTour; jeździć ze znajomymi po całym świecie dzięki GroupRide oraz brać udział w wyzwaniach z odznakami Garmin Connect2. Przy zakupie trenażera Tacx NEO 3M, użytkownicy dostają bezpłatną, 3-miesięczną subskrypcję w aplikacji Tacx Training.

Tacx NEO 3M z fabrycznie zainstalowaną 11-rzędową kasetą jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka i nie wymaga kalibracji. Dodatkowo, nowy adapter sieciowy (sprzedawanego osobno), umożliwia mocniejsze i stabilniejsze połączenie podczas wirtualnych zawodów poprzez Ethernet lub Wi-Fi®. Tacx NEO 3M dostępny jest już teraz w sugerowanej cenie detalicznej 1999,99 euro.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski

QUIZ PRL: Niezapomniane polskie jednoślady PRL. Łza kręci się w oku…

Pytanie 1 z 10
1. Pierwsze powojenne polskie motocykle produkowane w oparciu o konstrukcje modeli sprzed 1939 roku to:
QUIZ PRL: Niezapomniane polskie jednoślady PRL. Łza kręci się w oku...
Najnowsze