piekarnik Gorenje

i

Autor: Materiały prasowe piekarnik Gorenje

Nowoczesne piekarniki OptiBake od marki Gorenje

2022-05-14 10:04

W kwietniu marka Gorenje wprowadziła na polski rynek nowe piekarniki do zabudowy. OptiBake to urządzenia najnowszej generacji technologicznej, które wyręczą nas w największych kulinarnych wyzwaniach i pomogą przygotować smaczne i zdrowe dania.

Automatyzacja procesu pieczenia

Piekarniki do zabudowy OptiBake zostały zaprojektowane w taki sposób, aby podnieść jakość pieczenia i maksymalnie ułatwić ten proces. Dzięki funkcji AutoBake możemy ustawić odpowiednią temperaturę i czas przygotowania dania.  Wystarczy wybrać jeden z 22 automatycznych programów pieczenia i cieszyć się doskonale przyrządzonym daniem. Dodatkowo, nowoczesne piekarniki OptiBake są wyposażone w funkcję StepBake, która umożliwia zaprogramowanie trzech etapów pieczenia. Dzięki tej opcji nie musimy ręcznie zmieniać ustawień podczas przygotowania dań, które wymagają modyfikacji temperatury w trakcie pieczenia.

Pieczenie na parze, pieczenie bez tłuszczu na pięciu poziomach jednocześnie

Piekarniki Gorenje są dobrze znane z innowacyjnej zaokrąglonej komory, która zapewnia idealną cyrkulację powietrza. Inspiracją do stworzenia tego kształtu były tradycyjne piece opalane drewnem. W piekarnikach OptiBake udoskonalono kształt komory, zmieniono konstrukcję grzałek i ustawienie otworów wentylacyjnych, dzięki czemu gorące powietrze jest rozprowadzane równomiernie, a dania perfekcyjnie przygotowane: chrupiące na zewnątrz i soczyste w środku.

Tańczące z Promocjami 19-05-22

Bardziej wymagający kucharze mogą skorzystać z funkcji SteamAssist. Dzięki parze potrawy zachowują naturalną soczystość, wyrazisty smak, kolor oraz niezbędne dla naszego organizmu składniki odżywcze. W nowoczesnych piekarnikach OptiBake można przygotować dania znacznie szybciej niż w konwencjonalnym piekarniku, ponieważ możemy piec kilka potraw na pięciu poziomach jednocześnie. Gorące powietrze przepływa przez komorę swobodnie, zapachy i smaki nie mieszają się, a przygotowywane dania są równomiernie wypiekane na wszystkich poziomach.

Fani potraw tradycyjnie przygotowywanych we frytownicy mają możliwość zredukowania ilości tłuszczu i ograniczenia liczby kalorii do minimum. Piekarniki OptiBake są wyposażone w funkcję AirFry, która umożliwia smażenie, grillowanie i pieczenie wyłącznie za pomocą gorącego powietrza.

Sonda
Czy zdarza wam się dokonywać podobnych napraw na własną rękę, włączając sprzęt AGD czy RTV?

Funkcje samoczyszczenia

Nowe piekarniki od marki Gorenje mają trzy opcje samoczyszczenia. PyroClean to sposób czyszczenia piekarnika w ekstremalnie wysokich temperaturach ok. 500°C. Pyroliza jest najskuteczniejszym sposobem czyszczenia piekarnika, bo wypala tłuszcz, brud i zamienia je w popiół, który po wystudzeniu piekarnika można łatwo usunąć. CataClean to katalityczne czyszczenie piekarnika w temperaturze ok. 200°C, które prowadzi do spalania resztek tłuszczów i osadów. AquaClean to najprostszy program czyszczenia piekarnika przy pomocy pary. W piekarniku znajduje się specjalny pojemnik na wodę. Po jego napełnieniu i uruchomieniu funkcji czyszczenia tworzy się para wodna. Jej zadaniem jest zmiękczenie zabrudzeń, tłustych osadów oraz przypieczonych resztek jedzenia.

Najnowsze