14. emerytura

i

Autor: Shutterstock 14. emerytura

14. emerytura

14. emerytury trafiają na konta seniorów! Dziś przelewy na 1,5 mld zł

2022-09-15 7:31

Wypłaty 14, emerytur! Jak poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg dziś kolejna grupa emerytów otrzyma czternastkę. Do 1,2 mln seniorów ma trafić 1,5 mld zł.

Kolejne wypłaty 14. emerytury, minister Maląg potwierdza

Szefowa resortu w rozmowie z PAP podkreśliła, że łączna kwota wypłaconych do tej pory świadczeń sięgnie 7,1 mld zł dla blisko 6 mln seniorów. "Czternaste świadczenia to ważne wsparcie finansowe dla tej grupy obywateli, która w sposób szczególny na takie wsparcie zasługuje. To wyraz naszego uznania i wdzięczności dla tych, którzy ciężko pracowali. To również element kompleksowej polityki senioralnej rządu Zjednoczonej Prawicy" - zaznaczyła. Łącznie z 14 emerytury skorzysta ok. 9 mln emerytów i rencistów. "Na ten cel z budżetu państwa przeznaczono w tym roku około 11,4 mld zł" - dodała minister.

Forum w Karpaczu 2022: Gertruda Uścińska

Ile wyniesie 14. emerytura?

Przypomniała, że "zdecydowana większość seniorów otrzyma świadczenie w pełnej wysokości, a więc 1338,44 zł brutto". "Czternastkę w tej kwocie otrzyma około 7,7 mln seniorów. Emeryci i renciści, którzy miesięcznie otrzymują powyżej 2,9 tys. zł brutto, świadczenie będą mieli pomniejszone zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę" - podsumowała minister Maląg.

Wysokość swojej 14. emerytury, możesz sprawdzić w naszej galerii poniżej.

Kolejny termin wypłat 14. emerytur została wyznaczony na 20 września. To już ostatni termin, po którym świadczenie nie będzie wypłacane w tym roku.

Sonda
Załapiesz się na 14. emeryturę?

Czy 14. emerytura uspokoi nastroje? Wcześniejsze wybory spędzają rządowi sen z powiek.

Włącz podcast i dowiedz się więcej!

Listen to "BĘDĄ przedterminowe WYBORY? - R. Chwedoruk [RAPORT Złotorowicza]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze