Dokąd na wakacje?

i

Autor: Getty images

500 plus na wakacje dla dzieci. Miliard złotych wsparcia. Bon co roku?

2021-07-23 16:06

Polski bon turystyczny, nazywany także 500 plus na wakacje, funkcjonuje już od roku. Rząd wprowadził to rozwiązanie jako wsparcie dla polskiej turystyki. Teraz twórcy bonu turystycznego ogłaszają sukces programu i mówią jakie mają plany wobec 500 plus na wakacje. Branża turystyczna w Polsce może zacierać ręce.

Polskie dzieci od sierpnia 2020 roku mogą otrzymać wsparcie w postaci 500 plus na wakacje. Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku, niezależnie od dochodu rodziców. Jak poinformował szef Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin, ze wsparcia 500 plus na wakacje skorzystało już 4 miliony dzieci, a rząd przeznaczył na to miliard złotych. Minister przyznał też, że choć bon turystyczny miał istnieć tylko do marca 2022 roku, rząd Zjednoczonej Prawicy rozważa wprowadzenie wsparcia na stałe.

UWAGA! Rachunki drożeją! Czynsz, prąd, gaz. To cała pensja lub emerytura!

- Po roku funkcjonowania bonu turystycznego możemy powiedzieć, że był to pomysł znakomity. Pozwolił on przetrwać, a w wielu przypadkach nawet rozwinąć się polskim firmom turystycznym nastawionym na turystykę krajową. Bon ma też bardzo duże znaczenie społeczne. Dzięki niemu wiele dzieci z rodzin mniej zamożnych może skorzystać, czasami po raz pierwszy, z wypoczynku wakacyjnego w dobrych warunkach - stwierdził Jarosław Gowin w informacji dla PAP.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się symulować chorobę, aby otrzymać zwolnienie chorobowe?

Czym jest bon turystyczny i za co można nim zapłacić?

Polski bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin, która wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Można go wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Dodatkowo bonem można zapłacić za przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, etc. Usługa nie musi być połączona z noclegiem, bonem można zapłacić np. za jednodniową wycieczkę.

ZOBACZ TAKŻE: Połowa lodów na rynku ma salmonellę. Jak się nie zatruć?

Płatność za usługę za pomocą bonu musi być dokonana do 31 marca 2022 r., ale sama usługa może mieć późniejszą datę. Listę miejsc, w których bon jest akceptowany, można znaleźć w katalogu bazy turystycznej.

Wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500 plus. Dokonamy tego m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Potem należy aktywować bon, na którym widoczna jest kwota do wykorzystania.

Rozwód Maryli Rodowicz. Ujawniamy nagranie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze