Premie w policji jak za komuny. 9 tys. złotych na głowę, ale nie dla każdego!

2021-11-30 10:09
policja, policjant, policjanci
Autor: Piotr Grzybowski

Funkcjonariusze policji otrzymają specjalne dodatki motywacyjne, które mają być wypłacane w kwocie od 3000 do 9000 złotych! - nieoficjalnie informuje RMF FM. Pieniądze pochodzą z puli ponad pół miliarda złotych ze znowelizowanej ustawy budżetowej. Ogromne dodatki nie trafią jednak do wszystkich policjantów.

Podwyżki dla policjantów

Jak nieoficjalnie donosi RMF FM, pieniądze w ramach premii uznanionwej mają być wypłacone już za tydzień! Szacuje się, że średnio w całej policji na etat przypadnie 4080 złotych. Minimalna kwota dodatku nie będzie niższa niż 3 tysiące złotych. Góry pułap premii ma wynieść trzy razy tyle - 9000 złotych. Kto może liczyć na tak ogromne wypłaty? I tu pojawia się haczyk, bowiem sowite nagrody trafią do policjantów służących w garnizonie warszawskim, ale też nie do wszystkich funkcjonariuszy. Ogromne pieniądze przejdą obok nosa policjantom mającym postępowania dyscyplinarne oraz tym, którzy we wrześniu byli na zwolnieniach albo na urlopach. - Przypadające na nich kwoty są dzielone na pozostałych. W ten sposób niektórzy - w tym kadra średniego szczebla - dostaje nawet 9 tysięcy - czytamy na rmf24.pl.

Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?

Tak wielkich pieniędzy na premie dla policjantów nie było od lat. Sami funkcjonariusze nie kryją zaskoczenia i dodają, że tak wysokie dodatki były wypłacane... w stanie wojennym i gdy upadała komuna.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze