mBank

i

Autor: MAT. PRASOWE

Bankowość

Atak na klientów mBanku! Można stracić całe oszczędności

2022-10-10 12:05

Ostrzeżenie dla klientów mBanku! Cyberprzestępcy podszywają się pod bank używając witryny, która wygląda niemal identycznie jak portal do bankowości internetowej. Skorzystanie z niego skutkuje przekazaniem haseł w ręce cyberprzestępców i tym samym

Oszuści podszywają się pod mBank

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego działający przy KNF (CSIRT KNF) podał, że cyberprzestępcy spreparowali portal, który podszywa się pod mBank. Podanie na niej swoich danych logowania skutkuje przekazaniem ich oszustom, co może się skończyć włamaniem na konto i utratą środków pieniężnych. Jeśli zalogowałeś się tą stroną, czym prędzej zmień swoje hasła oraz powiadom mBank o ryzyku włamania.

Strona oszustów można rozpoznać po adresie "mbank.aktywuj-rachunek.com". Prawdziwa strona banku nie zawiera dopisku "aktywuj-rachunek.com". 

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła

Cyberprzestępcy podający się za strony banków

Tworzenie spreparowanych stron udających portale bankowości internetowej instytucji hakerów to już stara - ale niestety wciąż popularna i skuteczna metoda wyłudzania danych. Ofiarami padają najczęściej internauci, którzy nie sprawdzają adresu witryn, na których podają swoje dane. Utrata danych daje przestępcom praktycznie wolny dostęp do naszego konta i tym samym możliwość operowania naszymi pieniędzmi.

Niedawno przed podobnymi atakami ostrzegało CSIRT KNF w przypadku Banku Millenium, wcześniej z podobnymi cyberatakami zmagał się Santander Bank Polska, czy BNP Paribas. 

Sonda
Korzystasz z bankowości elektronicznej?
Najnowsze