Ruszył Bezpieczny kredyt 2 proc. Ile trzeba zarabiać, żeby skorzystać z programu?

i

Autor: pixabay

Kredyty

"Bezpieczny kredyt 2 proc." dostaniesz w tych bankach. Jakie są marże? [LISTA BANKÓW]

2023-07-03 12:56

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent ruszył od 1 lipca, ale póki co jest dostępny tylko w kilku bankach. To oznacza, że jeśli spełniamy warunki do programu, możemy zaciągnąć zobowiązanie finansowe na zakup swoich czterech kątów z dofinansowaniem od rządu. Wymieniamy banki, w których można wziąć bezpieczny kredyt na 2 proc.

Bezpieczny kredyt na 2 proc. Lista banków i ich marż

Jak przekazał PAP dyrektor departamentu funduszy mieszkaniowych Banku Gospodarstwa Krajowego Przemysław Osuch w przygotowania do uruchomienia programu "Bezpieczny Kredyt 2 proc." jest 21 banków. We współpracy ze Związkiem Banków Polskich, banki uczestniczyły w procesie legislacyjnym powstania ustawy. Wdrożenie programu wymaga oczywiście przygotowanie finansów, systemu informatycznego i wyszkolenia pracowników.

Obecnie [stan na 3 lipca 2023 roku] w programie biorą udział cztery banki. Oczywiście, żeby skorzystać z oferty, trzeba spełniać warunki Bezpiecznego Kredytu na 2 proc. Przedstawiamy poniżej ich listę.

  • PKO Bank Polski - RRSO 4,96 proc.
  • Bank Pekao S.A. - RRSO 4,72 proc.
  • Alior Bank - RRSO 5,73 proc.
  • VeloBank - RRSO 5,41 proc.

Czym jest RRSO? to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli przedstawia wszelkie koszty, łącznie z odsetkami, prowizją, ubezpieczeniem i dopłatami w banku, które ponosimy przy zaciąganiu kredytu. Należy podkreślić, że nie są w nią wliczane koszty notarialne, które ponosimy sami.

Jak podaje PKO BP marża wynosi 2 proc., a jak z kolei informuje Alior, marża wynosi w ich banku 2,05 proc.

Które banki będą jeszcze brały udział w programie?

Wiadomo, że nie tylko wyżej wymienione banki będą oferowały kredyty z rządowymi dopłatami. Bezpieczny Kredyt na 2 proc. zaoferują niebawem te banki:

  • mBank (w III kwartale 2023 roku)
  • Bank Ochrony Środowiska
  • Santander Bank
Pieniądze to nie wszystko - Jarosław Fuchs
Sonda
Czy tanie kredyty dla młodych to dobry pomysł?
Najnowsze