Dostaniemy 125 złotych zwrotu za prąd. Jest już nowe rozporządzenie. Trzeba jednak spełnić jeden warunek

i

Autor: pexels,pixabay

Szalejąca drożyzna

Co zużywa najwięcej prądu w domu? Wynik cię zaskoczy

2023-09-20 7:34

Wielu z nas korzysta codziennie z różnych urządzeń domowych, lecz rzadko zdajemy sobie sprawę, ile energii elektrycznej mogą one pochłaniać. Warto zrozumieć, które z tych sprzętów są najbardziej energochłonne, aby skutecznie kontrolować koszty energii elektrycznej.

W ramach Ogólnopolskiego EkoTestu Wirtualnej Polski, zadano pytanie o to, które urządzenia domowe zużywają najwięcej energii elektrycznej. Wyniki były zaskakujące, ponieważ większość uczestników wybrała niepoprawną odpowiedź. Aż 55% osób wskazało suszarkę do prania jako urządzenie o największym zużyciu energii w ciągu godziny pracy.

To potwierdza, że często nie przykładamy wystarczającej uwagi do energochłonności naszych sprzętów.

Rzeczywisty wielki pożeracz energii

Okazuje się, że to kuchenka indukcyjna jest urządzeniem, które zużywa najwięcej energii podczas jednej godziny pracy. Tę odpowiedź wybrało 35% ankietowanych. Płyta indukcyjna, według analizy PGNiG, zużywa nawet trzy razy więcej prądu rocznie niż lodówka i pięć razy więcej niż pralka. Rzeczywiste zużycie może jednak różnić się w zależności od naszych nawyków kulinarnych.

Tylko 10% osób biorących udział w badaniu wskazało zmywarkę jako urządzenie o największym zużyciu energii w ciągu godziny. Niestety, i ta odpowiedź okazała się nieprawidłowa. Warto więc pamiętać, że świadomość dotycząca energochłonności naszych urządzeń może pomóc nam kontrolować nasze rachunki za prąd i wprowadzić zmiany mające na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

QUIZ PRL. Bliskie spotkania, czyli PRL i UFO.

Pytanie 1 z 10
Pytanie na rozgrzewkę. Czarna Wołga była:
Quiz tajemnice PRL
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Najnowsze