Trzydzieści osiem firm z USA i Kanday wprowadza na kilka najbliższych miesięcy czterodniowy tydzień pracy. Jest to pilotażowy program, prowadzony przez organizację 4 Day Week Global. Wśród korporacji biorących udział w programie, jest m.in. crowdfundingowa platforma Kickstarter o raz wiele firm z branży technologicznej.
Jak wynika natomiast z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy ClickUp Brytyjczycy oczekują wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy, a wielu z nich gotowych jest zatrudnić się w innej firmie, która oferuje taką możliwość. Za nowym systemem pracy najchętniej opowiadają się osoby w wieku poniżej 45 roku życia. Z badania wynika, że 31,2 proc. Brytyjczyków aktywnie poszukuje czterodniowego tygodnia pracy w 2022 r. lub wynegocjowała takie warunki ze swoim obecnym pracodawcą.
Polecany artykuł:
Satysfakcja z pracy
Praca skoncentrowana na wydajności zapewnia finalnie więcej czasu wolnego pracownikom, a co za tym idzie, większą motywację i satysfakcję z wykonanej pracy. Do pomysłu entuzjastycznie nastawieni są również sami pracownicy. Ankieta wykazała wysokie poparcie dla czterodniowego tygodnia pracy. Wśród osób w wieku 16-24 lat wynosi ono 71 proc., w przedziale wiekowym 25-34 lat jest nieco wyższe (71,9 proc.), a wśród Brytyjczyków w wieku 35-44 lat również jest na poziomie 71 proc.
Poparcie dla nowego systemu pracy spada w przypadku osób w wieku 45-54 lat (51,5 proc.) i jest jeszcze niższe wśród Brytyjczyków w wieku powyżej 55 lat (20,3 proc.).