Nauczyciel

i

Autor: InstagramFOTOGRAFIN/Pixabay/cc0

Edukacja w Polsce

Dodatkowe 1125 zł dla nauczycieli! Rząd już zarezerwował pieniądze. Kto dostanie?

2023-06-15 5:30

W piątek 9 czerwca 2023 roku rząd nagle zajął się zmianą budżetu kraju. Decyzja o dodatkowym posiedzeniu jest zaskakująca. Mówi się o tym, że to skutek ostatnich rozmów ze związkowcami. Okazuje się, że rząd zapewni nauczycielom po 1125 zł nagrody z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Czy wszyscy dostaną takie pieniądze?

Pieniądze dla nauczycieli. Kiedy dostaną dodatkowe 1125 złotych?

W piątek 9 czerwca 2023 roku rząd zajmie się zmianą budżetu kraju. Pod lupę rządzących idzie Projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 oraz niektórych innych ustaw. Zaskakuje nie tylko to, że rząd nagle wprowadza dodatkowe posiedzenie, ale i kwestie, jakimi ma się zająć. Okazuje się, że wyżej wymieniona ustawa wprowadza regulację dotyczącą przyznania nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce nagrody specjalnej z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, w wysokości 1 125 zł. Zatem nauczyciele mogą spodziewać się specjalnej nagrody.

W Polsce mamy ponad 500 tys. nauczycieli. Aby zapewnić w pełni najlepszą opiekę nad dziećmi i naukę wszystkich przedmiotów bez dodatkowego obciążania belfrów, należałoby zatrudnić co najmniej kolejnych kilka tysięcy nauczycieli. Z problemem braków kadrowych polskie szkoły borykają się od lat. Niestety, sytuacji nie polepszają wielokrotne reformy systemu oświaty i wysokość oferowanych wynagrodzeń dla najmłodszych nauczycieli.

Sonda
Czy nauczyciele powinni lepiej zarabiać?
Pieniądze to nie wszystko - Jadwiga Emilewicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze