Te zawody wybierają psychopaci! Jesteś wśród nich? [LISTA]

i

Autor: StartupStockPhotos/CC0/pixabay.com Te zawody wybierają psychopaci! Jesteś wśród nich? [LISTA]

Drożeje elektronika i AGD. Jesienią ceny wystrzelą w górę

2021-08-16 12:55

Złe wieści dla kupujących sprzęt AGD i elektronikę. Powinni pośpieszyć się z zakupami, wkrótce będzie dużo drożej. Według prognoz im tańsze produkty tym większe będą podwyżki cen. Na rynku już zaczyna brakować niektórych produktów

To już pewne, jesienią ceny elektroniki i AGD pójdą znacząco w górę. Im tańsze produkty, tym większy będzie skok ceny. Firmy spodziewają się zwyżek rzędu ok. 10–12 proc., jednak niekiedy podwyżki mogą być dużo większe - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Wielu produktów już zaczyna brakować.

"Polacy na elektronikę wydają ponad 30 mld zł i to jedna z głównych kategorii rynku handlowego dodatkowo napędzana popytem podczas pandemii. Izolacja, a zwłaszcza nauka oraz praca zdalna, spowodowała ogromny wzrost zainteresowania komputerami, drukarkami czy również AGD" - pisze dziś "Rzeczpospolita”.

Ceny paliw. Część kierowców nie będzie zadowolona

Jak podaje dziennik, w razie kolejnej fali pandemii, trzeba się będzie liczyć ze znacznie wyższymi rachunkami za sprzęt. O podwyżkach mówią wszyscy. Począwszy od producentów aż sprzedawców. Zdrożeją wszystkie kategorie sprzętu, im obecnie są tańsze, tym skok będzie większy. To efekt m.in. podwyżek cen stali czy innych komponentów. W przypadku kosztów transportu, jak podaje jedna z firm, rok temu za sprowadzenie kontenera do Europy trzeba było zapłacić poniżej 2 tys. dol., dzisiaj oferty rozpoczynają się od poziomu 7–8 tys. dol.

Tańczące z promocjami (12.08)
Sonda
Czy leki w Polsce są za drogie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze