- Fundusze pozyskane z crowdfundingu planujemy przeznaczyć na przygotowanie nowej technologii, w tym m.in. rozmów audio-wideo oraz szyfrowania end-2-end – mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Romuald Remus, wiceprezes Fintecom. Jak się dowiadujemy średnioterminowym celem Fintecomu jest wejście na NewConnect. "Co ma pozwolić inwestorom crowdfundingowym na ewentualne wyjście z inwestycji" - czytamy na portalu.
Agnieszka Remus z Fintecomu stwierdza, że liczy "nie tylko na nostalgię i wspomnienia powracających użytkowników, ale również na nowych". Remus pokłada nadzieje w planowane funkcjonalności, m.in. płatności P2P, czy rozmowy audio-wideo. Podkreśla jednocześnie polskie korzenie komunikatora i strategiczne powiązanie z polską infrastrukturą. - Serwery Gadu-Gadu znajdują się w Polsce, tutaj posiadamy siedzibę, tu płacimy podatki – informuje.
Jak przypomina Puls Biznesu w ubiegłym roku spółka miała blisko 4 mln zł przychodów, z czego za ok. 30 proc. odpowiadało GG. "Docelowo przychody z usług związanych z komunikatorem mają odpowiadać za większość wpływów" - czytamy. Portal wskazuje, że będą to przychody z "abonamentów, z planowanej platformy dla firm, czy usługi GGwallet". Usługa GGwallet ma pozwalać na natychmiastowe przesyłanie i otrzymywanie pieniędzy bez podawania numeru konta, czy udostępniania numeru telefonu.