duda trzaskowski

i

Autor: MP

Duda skrywa WIELKIE SKARBY. Oto prezydenckie TAJEMNICE. Trzaskowski je pozna?

2020-07-08 5:48

Wyniki II tury wyborów prezydenckich 2020 to jeden z najbardziej wyczekiwanych tematów nadchodzącego weekendu, który już teraz jest gorąco komentowany. Kto wygra dogrywkę wyborów na prezydenta RP 12 lipca 2020 roku – obecny prezydent Andrzej Duda, czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski? To nie tylko walka o polityczny prestiż. Andrzej Duda walczy, by zachować swoje przywileje, potężne zarobki i SKARBY, które skrywa w sobie pałac prezydencki. Rafał Trzaskowski póki co nie poznał ich smaku, ale ma szanse, by do najbliższej niedzieli przekonać do siebie wyborców, wygrać wybory prezydenckie 2020 i zacząć korzystać z przywilejów prezydenta RP.

12 lipca II tura wyborów prezydenckich 2020 w Polsce, czyli starcie Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Sondaże jasno wskazują, że o wynik II tury wyborów na prezydenta RP kandydaci będą drżeć do samego końca – ubiegający się o reelekcję obecny prezydent i walczący z nim prezydent Warszawy pod względem poparcia idą łeb w łeb. Przypomnijmy, że Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski nie tylko biją się o prestiż, nie tylko kandydują dla partii, które ich popierają – PiS i KO, ale też… o duże pieniądze.

UWAGA! Nowa waloryzacja emerytur, nowy wiek emerytalny i dodatki dla emerytów! Co się zmieni? Od kiedy?

Przede wszystkim być prezydentem RP to zagwarantowanie sobie spokojnej przyszłości poprzez dożywotnią, prezydencką emeryturę. Andrzej Duda już ją sobie zagwarantował po I turze, zaś Rafał Trzaskowski musiałby pełnić funkcję prezydenta RP chociaż 1 dzień, by móc otrzymać takie wsparcie. Dodatkowo prezydent Polski zarabia też całkiem niezłe pieniądze, które z biegiem lat mogą przekroczyć 20 tys. złotych miesięcznie. Ile w sumie zarabia prezydent Polski i jaka jest emerytura prezydenta? Przeczytaj o tym TUTAJ.

Jednak wygrana w wyborach prezydenckich 2020 to też gwarancja otrzymania licznych benefitów na czas kadencji. Andrzej Duda ma prawo do korzystania z limuzyn, helikoptera czy prywatnego samolotu, a także on i rodzina będąca na jego utrzymaniu ma ochronę. Te same benefity otrzyma Rafał Trzaskowski jeżeli w wyborach pokona obecnego prezydenta Polski. Podobnie jak pracujący, tak i prezydent w Polsce oraz jego rodzina mają prawo do opieki medycznej, która należy się Prezydentowi także w trakcie oficjalnych wyjazdów służbowych w kraju i za granicą.

Prezydent musi jednak gdzieś pracować. Właśnie w tym celu prezydent Andrzej Duda otrzymał dostęp do „lokalu”, czyli gwarancję zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych głowy państwa i jego rodziny, ale również reprezentacyjnych, w postaci Pałacu Prezydenckiego (dawniej Pałacu Namiestnikowskiego) w Warszawie. Co się znajduje w tej budowli z I połowy XVII wieku? Przedstawiamy państwu oficjalny opis Kancelarii Prezydenta RP. O ten majątek powalczy Duda z Trzaskowskim.

ZOBACZ TAKŻE: Kradną konta na Instagramie i promują treści pornograficzne [ZDJĘCIA]

Sonda
Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?
Andrzej Duda w Starachowicach. Dyskusja zwolenników i przeciwników

ŹRÓDŁO: PREZYDENT.PL

Sień Główna

Sień Główna ma stosunkowo skromne umeblowanie. Jej głównymi ozdobami są marmurowy kominek, barokowa szafa w stylu gdańskim i obraz Januarego Suchodolskiego „Śmierć Cypriana Godebskiego pod Raszynem". W Sieni Głównej witani są goście w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent osobiście wita tylko głowy państw.

 

Sala Nowosielskiego

W Sali można obejrzeć 10 dzieł Jerzego Nowosielskiego, w tym obrazy abstrakcyjne, pejzaże, monastyry tego wielkiego artysty. Jerzy Nowosielski, urodzony w 1923 roku i zmarły w 2011 roku był jedną z najwybitniejszych postaci polskiej kultury współczesnej. Malarstwo, teologia, pedagogika artystyczna, działalność na rzecz promocji i wspierania rodzimej sztuki – to tylko część dziedzin, w których Jerzy Nowosielski odnosił ogromne sukcesy.

 

Kaplica

Kaplica pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny jest miejscem modlitwy Prezydenta, małżonki i ministrów Kancelarii oraz zaproszonych gości. Na ścianach znajdują się podarunki od papieży, od Jana Pawła II i Benedykta XVI, a także krzyż wycięty z pozostałości po zniszczonych w 2001 roku wieżach World Trade Centre. Obok krzyża znajduje się tablica poświęcona zamachom w Nowym Jorku, na których wyryte zostały słowa psalmu: „Wstrząsnąłeś i rozdarłeś ziemię. Ulecz jej rozdarcie, albowiem się chwieje”. W podłodze, w miejscu w którym modlił się Jan Paweł II oraz Benedykt XVI, znajdują się pamiątkowe tablice. Na ścianie umieszczone są tablice pamięci urzędników Kancelarii Prezydenta i BBN, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz prezydenckiego kapelana ks. Romana Indrzejczyka.
W kaplicy przechowywane jest też betlejemskie światełko pokoju przekazywane co roku Prezydentowi przez harcerzy.

 

Sala Rokoko

Ze względu na wystrój sala nazywana jest damską. Gdy głowy państw prowadzą rozmowy w Sali Białej, w Sali Rokoko oczekują na zakończenie rozmów ich małżonki. Małżonki Prezydentów, zwyczajowo zajmujące się działalnością charytatywną, przyjmują w tej sali swoich gości. Zdarza się także, że w tej sali Prezydent wręcza upominki swoim gościom.

 

Sala Biała im. Lecha Kaczyńskiego
21 grudnia 2015 roku odbyła się ceremonia nadania Sali Białej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podczas uroczystości odsłonięto także obraz byłego Prezydenta RP.

 

Jest to jedna z najważniejszych sal w Pałacu Prezydenckim. Tu polski prezydent przyjmuje głowy państw i szefów rządów z innych krajów. Sala jest usytuowana na osi głównego wejścia, więc po powitaniu gościa przez prezydenta na dziedzińcu przechodzą tu na pierwsze rozmowy w cztery oczy. Sala ta jest także miejscem, w którym prezydent spotyka się z dziennikarzami.


Ozdobą są tu obrazy Januarego Suchodolskiego „Przeprawa w krajobrazie z zamkiem”, „Grupa szlachciców na koniach na tle rozległego pejzażu letniego”, „Portret konny małżonków Schossland” oraz „Wjazd generała Jana Henryka Dąbrowskiego do Rzymu” oraz wazy z porcelany miśnieńskiej.

 

Jadalnia

Sala, w której Prezydent wydaje uroczysty lunch na cześć swoich gości. Zdarza się też, że Szef Gabinetu lub Szef Kancelarii przyjmuje tu osobistości, z którymi Prezydent tego dnia nie może się spotkać.

 

Sala Niebieska

Jest to sala, w której odbywają się ważniejsze konferencje oraz przyjmowane są zagraniczne delegacje. Pośrodku stołu ustawionego w tej sali jest miejsce dla Prezydenta RP. Na ścianach wiszą dwa ważne portrety – księcia Poniatowskiego i Tadeusza Kościuszki.

 

Klatka schodowa

Klatka schodowa łączy Salę Hetmańską z Antyszambrą i Salą Kolumnową. U podnóża schodów znajduje się rzeźba „Prometeusza” dłuta Piusa Welońskiego.

 

Antyszambra

Antyszambra ( fr. antichambre) to z francuska pokój powitań znajdujący się przed salą balową. Kiedyś, gdy Sala Kolumnowa była Salą Balową, to w niej ogłaszano przybycie kolejnych gości. Dziś jest to rodzaj przedpokoju, przez który można przejść do sekretariatu głowy państwa, a także do biura Szefa Gabinetu Prezydenta RP. Nadal to właśnie tu odbywają się powitania z gośćmi przed uroczystymi obiadami wydawanymi przez Prezydenta na cześć głów państw składających oficjalne wizyty w Polsce. Jest to specjalna ceremonia podczas której goście ustawiają się w kolejce, trzymając karteczki z imieniem i nazwiskiem. Przed powitaniem z głowami państw karteczki wręczane są szefowi protokołu, który głośno odczytuje imię i nazwisko. Stamtąd goście przechodzą do Sali Kolumnowej, gdzie zajmują miejsca za stołami.

 

Sala Kolumnowa (Balowa)

Jest to największe i najbardziej znane z relacji telewizyjnych pomieszczenie w Pałacu Prezydenckim. Wszystkie uroczystości, w których bierze udział większa liczba osób odbywają się właśnie w tej sali. To tu Prezydent powołuje i odwołuje rządy, nadaje tytuły naukowe, mianuje sędziów, nadaje stopnie generalskie, najwyższe odznaczenia i ordery państwowe. Ta sala była też świadkiem ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski. To w niej w 1955 roku władze PRL, ZSRR i państw bloku komunistycznego podpisały Układ Warszawski. W 1989 roku w tej sali przedstawiciele rządu spotkali się przy okrągłym stole z przedstawicielami opozycji. 10 lat później, 12 marca 1999 roku tutaj podpisano akces Polski do NATO, a 23 lipca 2003 przystąpienie do Unii Europejskiej.

Żyrandol w tej sali składa się z 5 obręczy, 80 świec, w dolnej części żyrandola jest 3600 kryształów. W XIX wieku ten żyrandol był oświetlany gazem. W lutym 2009 roku, wymieniono dywan. Poprzedni miał 40 lat. Nowy dywan ma 185 m kwadratowych i został zaprojektowany przez prof. Jolantę Rudzką-Habisiak, uznaną w świecie specjalistkę od tkactwa artystycznego oraz wykonany przez Fabrykę Dywanów „Agnella”.

W tej sali wydawane są też uroczyste obiady na cześć głów państw. Co ciekawe, w protokole dyplomatycznym śniadanie ma formę podobną do tradycyjnego obiadu, zaczyna się około godz. 13. i trwa około dwóch godzin. Obiadem natomiast nazywany jest posiłek wieczorny, podczas którego gospodarz wygłasza uroczysty toast na cześć podejmowanych gości.

 

Sala Bankietowa (Obrazowa)

Sala zyskała przydomek obrazowej ze względu na ilość i wielkość obrazów tu eksponowanych. Podczas ważnych uroczystości, świąt narodowych lub ważnych nominacji w tej sali przygotowywany jest poczęstunek dla gości. To do niej przechodzą z Sali Kolumnowej mianowani przez Prezydenta sędziowie, profesorowie, generałowie czy nowo powołani członkowie rządu.

Sala Bankietowa jest też miejscem, w którym odbywają się też rady gabinetowe – posiedzenia rządu pod przewodnictwem Prezydenta RP oraz przekazywane są przez nowo nominowanych ambasadorów listy uwierzytelniające. Sala Bankietowa bywa także wykorzystywana jako miejsce organizowania konferencji i spotkań Prezydenta z mediami.

 

Salonik zimowy (Ogród zimowy)

Nowe pomieszczenie, które powstało w 2000 roku przez zabudowanie nieużywanego tarasu. Teraz stanowi połączenie secesji z nowoczesnością. Witraże w oknach symbolizują pory roku. Często po uroczystościach w tej części pałacu serwowane są poczęstunki dla gości i prowadzone rozmowy kuluarowe. Ozdobą saloniku są dwie rzeźby: marmurowa "Psyche z gołębiami" dłuta Wiktora Brodzkiego z 1881 r. oraz "Kalina" Piusa Welońskiego z 1896 r. 

 

Okrągły Stół

W czasie obrad Okrągły Stół ustawiony był w Sali Kolumnowej, obecnie ze względu na ciągłe wykorzystanie tej sali stoi w prawym skrzydle Pałacu Prezydenckiego. 6 lutego 2009 roku, podczas uroczystych obchodów 20-lecia obrad, stół został znów przeniesiony do Sali Kolumnowej. Przy tym stole odbyła się też międzynarodowa konferencja potępiająca terroryzm, zorganizowana po zamachach 11 września 2001 roku. Od lutego 2009 roku przy tym stole odbywają się lekcje historii dla uczniów warszawskich szkół.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze