Janusz Korwin-Mikke POZBAWIONY PRAW do emerytury? TEN DOKUMENT mówi wszystko! [ZDJĘCIA]

2020-07-07 5:41 WSB
Janusz Korwin-Mikke
Autor: super express Dziesiejszy Korwin-Mikke to wbrew pozorom niezłe ziółko...Okazuje się, że mimo dość zaawansowanego wieku, nie przeszkadza mu to w płodzeniu potomstwa.

Janusz Korwin-Mikke jest znanym przeciwnikiem wszelkich programów socjalnych, w tym emerytury i każdej formy dodatku dla emerytów. Nie przeszkadza mu to jednak w tym, by korzystać z wypłat 500 plus oraz inkasować pieniądze z ZUS właśnie w formie świadczenia emerytalnego. Na początku tego roku Janusz Korwin-Mikke ujawnił bowiem na naszych łamach, że zaczął pobierać emeryturę. Problem w tym, że w dokumentach… nie ma po niej śladu. Czyżby polityk Konfederacji został pozbawiony praw emerytalnych? Wyjaśniamy!

Janusz Korwin-Mikke, lider i poseł Konfederacji oraz zaciekły wróg socjalizmu twardo sprzeciwia się emeryturom, programom takim jak Rodzina 500 plus czy Emerytura plus oraz, jak sam mówi, wszelkim formom rozdawnictwa pieniędzy przez rząd. Recz jasna, jak to u kontrowersyjnego polityka być musi, tak i u Korwina w tej kwestii nie wszystko jest do końca jasne. Janusz Korwin-Mikke bowiem nie tylko nie widzi problemu w krytykowaniu i jednoczesnym pobieraniu 500 plus, ale też na początku roku po raz pierwszy przyznał się, że przeszedł na emeryturę i zaczął pobierać pieniądze z ZUS. W rozmowie z „Super Biznesem” wyznał, że do sięgnięcia co miesiąc po wypłatę z tytułu emerytury został wręcz zmuszony.

UWAGA: Zapłacimy więcej za telewizory i telefony? Rząd szykuje kolejny podatek dla Polaków

Drugim pytaniem jest… co się stało z emeryturą Janusza Korwin-Mikkego? Czyżby ktoś pozbawił posła Konfederacji praw emerytalnych? Otóż w najnowszym oświadczeniu majątkowym Janusz Korwin-Mikke ujawniając swoje zarobki wskazuje m.in. na dochody z tytułu publicystyki (w pozostałych przypadkach dochód był zwykle niższy od kosztów i poseł ponosił straty finansowe), ale nie ma tam słowa o emeryturze ZUS. Dokument zaś o stanie posiadania Korwin-Mikkego datowany jest na 29 maja 2020 roku. Dlaczego Janusz Korwin-Mikke nie ujawnił jaką ma emeryturę?

NIE UWIERZYSZ! PiS obniża pensję minimalną Polaków! Duda będzie musiał się tłumaczyć. Wielka Wpadka!

Otóż lider Konfederacji nic nie zataił oraz nikt nie pozbawił go praw emerytalnych. Zgodnie z prawem Janusz Korwin-Mikke w swoim oświadczeniu majątkowym zawarł informację o zarobkach czy nieruchomościach za okres 1 stycznia – 31 grudnia 2019 roku. Wtedy Korwin-Mikke nie był jeszcze emerytem i nie pobierał wypłat z ZUS. Oczywiście, polityk mógł wziąć przykład z Kaczyńskiego, który w ciągu dwóch miesięcy zgarną roczną pensję, wpisać w dokumentach zarobki i majątek wliczając w to kilka miesięcy 2020 roku, ale nie miał takiego obowiązku. Tym samym, by oficjalnie dowiedzieć się ile Janusz Korwin-Mikke ma emerytury, będziemy musieli poczekać przynajmniej do publikacji kolejnych oświadczeń majątkowych polityków w 2021 roku.

UWAGA: BEZ WYPŁAT 500 plus i trzynastych emerytur w 2021? PiS ma WIELKI problem przed wyborami

Politycy od Kuchni: Janusz Korwin-Mikke

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze