Ikea

i

Autor: Pixabay

Wycofane słodycze

IKEA wycofuje ze sprzedaży te słodycze - mogą zawierać fragmenty metalu!

2022-12-22 13:27

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu z rynku jednej partii ciasta mrożonego "Daim Swedish almond cake with chocolate and crunchy caramel" ze względu na ryzyko obecności fragmentów metalu w produkcie.

GIS wycofał partię mrożonego ciasta migdałowego z czekoladą i karmelem

GIS przekazał w czwartek, że został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę IKEA wycofaniu jednej partii ciasta mrożonego ze względu na ryzyko obecności fragmentów metalu w produkcie. Podano, że chodzi o produkt "Daim Swedish almond cake with chocolate and crunchy caramel" 400 g, o dacie trwałości 18.11.2023 i numerze partii L2140. Producentem jest Almody AB, Flygfältsvägen 1, 42337 Torslanda, Göteborg, Sweden.

GIS przekazał, że firma IKEA wycofuje dobrowolnie z obrotu produkt wskazany w komunikacie oraz poinformowała klientów o możliwości zwrotu zakupionych produktów z partii w celu zwrotu poniesionych kosztów. Podkreślono, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu. W komunikacie GIS podał, że "nie należy spożywać partii herbatników określonych w tym komunikacie".

"Prosimy wszystkim klientów, którzy zakupili ciasto DAIM, migdał czekolada 400 g, kod partii L2140, data przydatności do spożycia: 18.11.2023 o jego niespożywanie i zwrot do najbliższego sklepu IKEA w celu otrzymania zwrotu kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany" – wyjaśniła na swojej stronie internetowej firma IKEA.

Sonda
Czy lubisz jeść słodycze?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze