Nowoczesna telewizja

i

Autor: GettyImages

Opłaty w Polsat Box

Inflacja w Polsce. Polsat Box może podnieść opłaty?

2022-08-19 17:14

Abonenci z pewnością nie będą zachwyceni, jednak polska platforma cyfrowa nie obawia się ich utraty. Polsat Box, tak jak inni operatorzy, zmaga się z inflacją. Teraz rozważa podwyżki.

Polsat Box podniesie opłaty?

Jak piszą wirtualnemedia.pl, operatorzy kablowi pracują nad apelem skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego dot. zmian w prawie telekomunikacyjnym. Chcą mieć możliwość podwyższenia opłat w związku, które to można zaobserwować na całym świecie. Ceny podniosły także platformy streamingowe m.in. Amazon Prime Video czy Disney+. Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu stwierdził, że nie warto porównywać rynku amerykańskiego z polskim. - (...) My oferujemy produkt “good value for money”, a tania rozrywka jest po prostu potrzebna - podkreślił.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Operatorzy kablowi zmagają się z inflacją

Portal pisze, że wiceprezes Cyfrowego Polsatu został zapytany, czy zamierza wprowadzić do umów klauzule waloryzacyjne. - Z pewnością klauzule inflacyjne są uzasadnione w tych czasach. My rozważamy tutaj różne scenariusze. Jak wiadomo koncentrujemy się na budowie wartości naszego klienta, więc jak będziemy mieli coś do powiedzenia w tym temacie konkretnego, to będziemy informować na bieżąco - wyjaśnił Stec. 

Polsat Box traci klientów. Czy będą podwyżki?

Polsat Box wielokrotnie powtarzał, że w swojej ofercie ma płatną telewizję i doskonale zdaje sobie sprawę, że klienci coraz częściej odchodzą od tradycyjnej telewizji na rzecz kanałów streamingowych. 

Według podanych statystyk w 2021 r. Polsat Box miał 5,332 mln usług RGU, jednak 30 czerwca 2022 r. było ich już 5,117 mln.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze