Mateusz Morawiecki

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Inwestycja w Łodzi. Mateusz Morawiecki zapowiada nowe miejsca pracy

2022-07-07 13:13

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w czwartek w Ksawerowie koło Łodzi. Poinformował, że dzięki inwestycji firmy Daikin w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie co najmniej 1 500 nowych miejsc pracy. Dodał, że w nowej perspektywie budżetowej znajdą się dodatkowe środki, aby przyciągać inwestorów.

Inwestycja w Łodzi przyniesie nowe miejsca pracy

"Chcemy, żeby Polska była kwitnącym miejscem dla inwestorów z całego świata. I mamy dzisiaj kolejny dowód, że taka będzie, dzięki inwestycji firmy Daikin powstanie co najmniej 1,5 tys. miejsc pracy powstanie tutaj, w Ksawerowie pod Łodzią. Polska jako specjalna strefa ekonomiczna staje się faktem" - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Ksawerowie  inaugurującej nową inwestycję firmy Daikin w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Premier podkreślił, że "w Polsce mamy już bardzo dużo miejsc pracy". "Teraz zależy nam nie tylko na nowych miejscach pracy, ale właśnie na miejscach pracy, które są wysokiej jakości. Firma Daikin ze swoimi najnowszymi produktami będzie tworzyła tutaj, w Polsce wysoko zaawansowane miejsca pracy" - zaznaczył.

Sławomir Dudek – Pieniądze to nie wszystko. Inflacja

Przyszłościowe wizje w sprawie inwestycji w Polsce 

"Ktoś kiedyś mówił, że chciałby, aby Polska była drugą Japonią. Nie będzie drugiej Japonii, bo Japonia jest tylko jedna" - powiedział. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, ze "chciałby, aby Polska była krajem który jest bogaty, szybko rozwijający się i cieszę się, że współpraca polsko-japońska właśnie wzmacnia taki kierunek rozwoju". 

"W nowej perspektywie budżetowej znajdą się dodatkowe środki, aby przyciągać inwestorów. Będą także dodatkowe zasady administracyjne i środowiskowe, aby mitręga biurokratyczne była jak najmniejsza, żeby Polska była jednym z najlepszych miejsc do inwestowania na świecie" – powiedział premier.

Konstytucja dla biznesu

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że to, "że Polska jest atrakcyjna dla inwestorów, potwierdzają „dane spływające do nas z różnych agencji z całego świata". Przypomniał, że "my zmieniliśmy bardzo dużo w otoczeniu gospodarczym".

"Wprowadziliśmy tzw. konstytucję dla biznesu. Zwiększyliśmy na rynku uczciwość poprzez skuteczną walkę z mafiami VAT-owskimi i mafiami podatkowymi. Dziś Polska w ciągu sześciu-siedmiu lat, co wystarczy sprawdzić w źródłach Komisji Europejskiej, z kraju, który miał największe patologie podatkowe w Unii Europejskiej, stała się krajem o najmniejszych patologach, luka VAT jest jedną z najniższych wśród krajów członkowskich" - wyjaśnił.

Sonda
Czy podobają Ci się działania polityczne Mateusza Morawieckiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze