Janusz Filipiak

i

Autor: Jacek Kozioł/SUPER EXPRESS Janusz Filipiak

Janusz Filipiak - polski milioner z niewyparzonym językiem. Cytaty, dzięki którym było o nim głośno

2022-06-28 14:12

Janusz Filipiak wywołał burzę w internecie, po tym jak zasugerował, że Polacy musza "mniej żreć" mięsa, aby zapobiec katastrofie klimatycznej. Jego wypowiedź wywołała spore kontrowersje, ale to nie pierwszy raz, gdy mówi się o prezesie Comarchu w kontekście jego ostrych komentarzy. Od zawsze słynął z niewyparzonego języka, do czego sam się zresztą przyznawał. Dlatego zebraliśmy najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Filipiaka, które odbijały się szerokim echem w polskich mediach.

Janusz Filipiak - sylwetka. Kim jest kontrowersyjny milioner?

Janusz Filipiak znany jest jako założyciel i prezes przedsiębiorstwa informatycznego Comarch, a jeszcze większej popularności medialnej przysporzyło mu zasiadanie na fotelu prezesa klubu sportowego MKS Cracovia. Znajdował się również na liście najbogatszych Polaków Wprostu, jego żona prowadzi słynną krakowską restaurację Wierzynek. Obecnie o Filipiaku znów jest głośno, po tym jak stwierdził w wywiadzie, że "Polacy muszą mniej żreć", aby ratować planetę przed katastrofą ekologiczną. Sam natomiast tłumaczył się z latania samolotem i nie komentował wyników badań wskazujących, że 10 proc. najbogatszych odpowiada za 50 proc. emisji. To jednak nie pierwszy raz, gdy Janusz Filipiak budził kontrowersję swoimi wypowiedziami.

Kongres 590 - Katarzyna Rumiancew, Główny analityk Warsaw Enterprise Institute

Kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Filipiaka

W 2016 roku Janusz Filipiak powiedział w wywiadzie dla money.pl, że "to jego problem, że ma niewyparzony język". Więc sam zainteresowany nie ukrywa, że mówi często co myśli, nie zwracając uwagi na skutki PR-owe. A być może "nieważne co mówią, ważne aby mówili"? Prezesowi Comarchu i Cracovii zdarzyło się m.in. wyzywać sędziów, czy wytykać bankierom zbyt duże zarobki (ale nie widzi tego problemu w przypadku prezesów). W poniższej galerii zebraliśmy dziesięć najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi Janusza Filipiaka.

Sonda
Czy Polacy faktycznie powinni "mniej żreć mięsa"?
Najnowsze