Janusz Filipiak

i

Autor: Jacek Kozioł/SUPER EXPRESS Janusz Filipiak

Janusz Filipiak - polski milioner z niewyparzonym językiem. Cytaty, dzięki którym było o nim głośno

2022-06-28 14:12

Janusz Filipiak wywołał burzę w internecie, po tym jak zasugerował, że Polacy musza "mniej żreć" mięsa, aby zapobiec katastrofie klimatycznej. Jego wypowiedź wywołała spore kontrowersje, ale to nie pierwszy raz, gdy mówi się o prezesie Comarchu w kontekście jego ostrych komentarzy. Od zawsze słynął z niewyparzonego języka, do czego sam się zresztą przyznawał. Dlatego zebraliśmy najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Filipiaka, które odbijały się szerokim echem w polskich mediach.

Janusz Filipiak - sylwetka. Kim jest kontrowersyjny milioner?

Janusz Filipiak znany jest jako założyciel i prezes przedsiębiorstwa informatycznego Comarch, a jeszcze większej popularności medialnej przysporzyło mu zasiadanie na fotelu prezesa klubu sportowego MKS Cracovia. Znajdował się również na liście najbogatszych Polaków Wprostu, jego żona prowadzi słynną krakowską restaurację Wierzynek. Obecnie o Filipiaku znów jest głośno, po tym jak stwierdził w wywiadzie, że "Polacy muszą mniej żreć", aby ratować planetę przed katastrofą ekologiczną. Sam natomiast tłumaczył się z latania samolotem i nie komentował wyników badań wskazujących, że 10 proc. najbogatszych odpowiada za 50 proc. emisji. To jednak nie pierwszy raz, gdy Janusz Filipiak budził kontrowersję swoimi wypowiedziami.

Kongres 590 - Katarzyna Rumiancew, Główny analityk Warsaw Enterprise Institute

Kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Filipiaka

W 2016 roku Janusz Filipiak powiedział w wywiadzie dla money.pl, że "to jego problem, że ma niewyparzony język". Więc sam zainteresowany nie ukrywa, że mówi często co myśli, nie zwracając uwagi na skutki PR-owe. A być może "nieważne co mówią, ważne aby mówili"? Prezesowi Comarchu i Cracovii zdarzyło się m.in. wyzywać sędziów, czy wytykać bankierom zbyt duże zarobki (ale nie widzi tego problemu w przypadku prezesów). W poniższej galerii zebraliśmy dziesięć najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi Janusza Filipiaka.

Sonda
Czy Polacy faktycznie powinni "mniej żreć mięsa"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze