KNF ostrzega klientów banków przed oszustami. Mamy listę fałszywych adresów!

2021-05-06 15:34 mb
Oszuści podszywają się pod PKO BP. Uważaj na te maile.
Autor: picjumbo_com/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

KNF ostrzega klientów BOŚ Banku i BNP Paribas przed oszustami. Internetowi przestępcy mogą sprawić, że klienci banków stracą oszczędności życia. Celem oszustów jest wyłudzenie danych, które klient banku udostępnia podczas logowania się do konta. Szczególną ostrożność należy więc zachować podczas korzystania z bankowości elektronicznej. Komisja Nadzoru Finansowego publikuje niebezpieczne adresy stron internetowych. Zaznacza jednak, że to nie wszystkie, a jedynie te, które udało się dotąd ustalić. Listę niebezpiecznych adresów publikujemy poniżej.

Klienci BOŚ Banku i BNP Paribas są zagrożeni. Jak podał Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego przy Komisji Nadzoru Finansowego powinni oni zachować szczególną ostrożność podczas logowania się do bankowości elektronicznej. Istnieje bowiem ryzyko, że zostaną wyłudzone ich dane. Internetowi oszuści działają według znanego już schematu. Najpierw kupują reklamy podszywające się pod www banków w Google. Łapią „ofiarę” podczas przekierowania z wyszukiwarki na stronę internetową banku. To właśnie w tym momencie klienci BNP Paribas i BOŚ Banku powinni być wyjątkowo czujni. Instytucja CSIRT KNF podaje listę odkrytych niebezpiecznych adresów i przestrzega przed wchodzeniem w te linki. Co więcej nawet, gdy logowanie nie budzi zastrzeżeń i do złudzenia przypomina to prawdziwe, warto zwrócić uwagę, czy nie wiedzie do której z poniższych stron. Oto lista adresów internetowych od których z daleka powinni trzymać się klienci BOŚ Banku i BNP Paribas:

biznesplanet-parlbabnp.com

biznesplanet-bnpparlba.com

ibos-online24.com

bos24-logowan.com

ibos24-login.com

biznesplanet-parlbas.com

biznesplanet-bnpparlbas.com

login-biznesplanet.com

login-bos24.com

bos24-login.com

logowanie-secure-bos.com

logowanie-bos-secure.com

ibos.logowanie-secure-bos.com

bos24-logowanie.com

bos24-online.com

parlbabnp.com

idea-secure-login.com

boss-logowanie-24.com

bos-logowanie-24.com

logowanie24-securebos.com

logowanie24secure-bos.com

secure-bos-logowanie24.com

logowanie24securebos.com

Wielka awaria w ING. Nie działa bankowość elektroniczna

Express Biedrzyckiej - Jan Kanthak: Brak głosu dla Ziobry spowoduje niesnaski

Co ważne CSIRT KNF informuje, że nie jest to kompletna lista niebezpiecznych adresów, a jedynie tych, które dotąd udało się ustalić w postępowaniu. Prośba więc o to, by klienci BOŚ Banku i BNP Parias, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, zachowali wyjątkową ostrożność.

Sprawdź, czy Twoje dane wyciekły z Facebooka

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze