Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Kolejne decyzje o luzowaniu obostrzeń w tym tygodniu?! Zaskakujące słowa premiera Morawieckiego

2021-02-01 12:45

Koronawirus w Polsce. Jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dot. epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania gospodarki - oświadczył w poniedziałek z Zabrzu premier Mateusz Morawiecki.

Jak mówił Morawiecki w czasie wizyty w firmie Zarys w Zabrzu (Śląskie), pojawiła się „stabilizacja danych, które są nieco lepsze (…) i mamy ogromną nadzieję, że ten trend będzie kontynuowany”.

- Chcę powiedzieć, że obserwujemy spadek liczby zajętych łóżek, spadek liczby zajętych respiratorów. To jest też dobry sygnał i oby ten trend był kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na - mam nadzieję - nadchodzący lepszy czas - mówił szef rządu.

Daniel Obajtek zdradza, czy stanie na czele rządu! [WYWIAD]

dr Jacek Sokołowski: Kwestia aborcji nie odbije się w sondażach [Super Raport]

Jak przypomniał, strategia rządu zakłada utrzymywanie wysokiego poziomu dyscypliny społecznej przy otwieraniu gospodarki. Podczas konferencji prasowej w Zabrzu Morawiecki poinformował, że podczas swojego pobytu na Górnym Śląsku uczestniczył w porannych obradach zespołu zarządzania kryzysowego przeciwdziałania COVID-19. 

Najnowsze