Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Kaczyński: jeszcze dwie kadencje i zlikwidujemy ubóstwo

Konwencja PiS. Kaczyński chwali Gierka. Nie uwierzysz za co!

2022-06-04 14:18

Podczas konwencji PiS, Kaczyński przyznał, że program Mieszkanie plus, okazało się w praktyce klapą. Lider Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że rząd PiS "pobił rekord", jeśli chodzi o politykę mieszkaniową. "235 tysięcy mieszkań w 2021 roku to jest najlepszy wynik od 1979 roku" - powiedział Kaczyński, zastrzegając, że pod koniec ery Edwarda Gierka mieszkań co prawda było więcej, bo około 300 tysięcy, ale były to "inne mieszkania, z inną klasą i inną powierzchnią". Ciekawe jest to, że za "Mieszkanie Plus" odpowiadał Artur Soboń. Polityk ten został później przeniesiony do resortu finansów. Jest odpowiedzialny za zmiany do Polskiego Ładu, po tym jak okazał się on kompletną klapą.

Przyznał zarazem, że w kwestii budowy mieszkań "nie wszystko wyszło". "Z Mieszkania Plus tylko 18 tysięcy wybudowanych i 24 tysięcy w budowie, czyli łącznie 42 tysiące mieszkań, a powinno być dużo, dużo więcej. Moglibyśmy być zadowoleni z sytuacji, gdyby tych mieszkań oddawano półtora razy więcej, czyli około 350 tysięcy, a bardzo zadowoleni, gdyby ich oddawano dwa razy więcej, bo jeżeli spojrzeć na historię krajów, które były wtedy dużo biedniejsze niż dzisiejsza Polska, bo to jeszcze chodzi o lata 60. i takie państwa jak Hiszpania czy Grecja, to musielibyśmy uznać, że dopiero te 470 tysięcy pozwoliłoby nam wyrównać te bliskie sobie wtedy greckie i hiszpańskie wyniki" - stwierdził prezes PiS.

Dodał, że Polskę stać na to, ale to - jak zaznaczył - "jeszcze przed nami".

Pieniądze to nie wszystko - Marian Szołucha

Przypomnijmy, że za rządowy mieszkaniowy program, odpowiedzialny był Artur Soboń wiceminister w resorcie Inwestycji i Rozwoju. Kiedy Polski Ład okazał się niewypałem, po dymisji ministra finansów Tadeusza Kościńskiego , to on został powołany do naprawy Polskiego Ładu.

Czytaj również: Rząd zatrudnił eksperta do Polskiego Ładu. Będzie nim Artur Soboń

Sonda
Czy posiadasz kredyt hipoteczny?

Przypomnijmy, że z mieszkania plus skorzystać mialy przede wszystkim te osoby, których dochody są zbyt wysokie, by otrzymać mieszkanie komunalne od gminy, jednocześnie jednak nie dysponują majątkiem, który pozwalałby im na skorzystanie z rynkowych ofert kredytu hipotecznego. Jego zasadniczym celem była rozbudowa dostępnych zasobów mieszkaniowych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze