Euro, złotówka

i

Autor: Shutterstock Euro, złotówka

Waluty

Kursy walut [22.08.2022]. Złoty w poniedziałek traci do głównych walut

2022-08-22 7:44

W poniedziałek rano polska waluta osłabia się o 0,13 proc. wobec euro i kosztuje 4,74 zł. Złoty wobec dolara traci 0,01 proc., a wobec franka szwajcarskiego 0,14 proc. Sprawdź kursy funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego.

Złoty w poniedziałek ok. godz. 7.30 osłabiał się w stosunku do euro o 0,13 proc., do poziomu 4,74 zł, a do franka szwajcarskiego o 0,14 proc., za którego trzeba płacić 4,93 zł. Wobec dolara amerykańskiego złoty osłabił się o 0,01 proc.; w porannym handlu za jednego dolara płacono 4,73 zł.

Moc poszczególnych walut zależy od wielu czynników, między innymi: wartość PKB, wysokość stóp procentowych, sytuację gospodarczą i polityczną danego kraju, sytuację międzynarodową, oraz różnice w stosunku importu do eksportu towarów i usług.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Kursy walut są ustalane na podstawie danych z FOREX (międzynarodowy rynek walutowy). Waluty w Polsce wycenia Narodowy Bank Polski, który nim opublikuje dane kontaktuje się z innymi bankami, by tam uzyskać informacje o kursach euro i dolara oraz wylicza ich kurs według specjalnego algorytmu.

Sonda
Czy w związku z drożyzną zmienisz pracę czy pójdziesz do szefa po podwyżkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany